Modem Arayüzündeki CRC Değeri neden yükselir?

sonsuzhayat

Hectopat
Yaklaşık iki haftadır yaşadığım internet hızı probleminde hızım sıfıra düştüğünde modem arayüzünde ki değerleri kontrol ettiğimde CRC değerinin aşırı yükseldiğini fark ettim. CRC değeri yüzlü rakamlardayken sorunsuz kullandığım internet 400.000'li seviyelere yükseliyor ve hızımda neredeyse sıfırlı değerlere iniyor. CRC değeri neden yükselir? Ne yapmam gerekir? Türk Telekom altyapıda sorun olmadığını söyledi, bende farklı modemlerde denedim.

Deneyip düzelmezse de kabloyu yenileyecem o zaman, teşekkürler.
Aynı sorun şu anda bende var. Sorunu hallettiniz mi? Ne yapmam gerekiyor?

Modemi kapat aç yapıyorum düzeliyor. En fazla 2 saat normal hızda kullanıyorum. Sonra CRC hataları milyonlara çıkıyor ve hız sıfıra yakın oluyor.

Maalesef düzelmedi. Dün ankastre kutusundan eve gelen kabloyla oynadım, bağlantıları kontrol ettim ve yeniledim, yine de düzelmedi. Elektrikçi çağırıp kabloyu yenilemek istiyorum. Zaten bunun haricinde benim açımdan yapılacak bir şey de kalmadı, her şeyi denedim.

Hatta bulunan ekler ve varsa priz bağlantısı yüzünden olabilir. Özellikle elektrik bandıyla yapılmış ekler ve keystone olmayan prizler CRC hatasının ana kaynağı olabiliyor.

Bunlar yoksa ankastre tarafı ve saha dolabı arasının kontrol edilmesi gerekiyor.

Modemi ankastreden gelen hatta bağladım, hiçbir ara kablo şuan için kullanmıyorum. Telekom' un elit hizmet adlı uygulaması varmış, onu da düşünüyorum. Tabi koronadan dolayı biraz erteliyorum, vaka sayıları düştüğünde deneyeceğim.
@@gLassef Ankastreden eve gelen kablonun bağlantı uçlarını yeniledim ve şuan sorunum ciddi ölçüde azaldı. Günde 3-4 kez modem başlatıyordum şuan 1 günü geçti CRC artışından dolayı hızım yeni düştü. Sizde bunu deneyebilirsiniz ve imkanınız varsa o kabloyu yenileyebilirsiniz. Ben bir müddet bu şekilde kullanacağım, virüs tablosu biraz hafiflediği zaman elektrikçi çağırıp o kabloyu tamamen yenileyeceğim. Dediğim gibi, sizde bu şekilde deneyebilirsiniz.

Modemi kapat aç yapıyorum düzeliyor. En fazla 2 saat normal hızda kullanıyorum. Sonra CRC hataları milyonlara çıkıyor ve hız sıfıra yakın oluyor.
Kullandığınız modemin markası Asus mu?

Son düzenleme:
Modemi ankastreden gelen hatta bağladım, hiçbir ara kablo şuan için kullanmıyorum. Telekom' un elit hizmet adlı uygulaması varmış, onu da düşünüyorum. Tabi koronadan dolayı biraz erteliyorum, vaka sayıları düştüğünde deneyeceğim.
@@gLassef Ankastreden eve gelen kablonun bağlantı uçlarını yeniledim ve şuan sorunum ciddi ölçüde azaldı. Günde 3-4 kez modem başlatıyordum şuan 1 günü geçti CRC artışından dolayı hızım yeni düştü. Sizde bunu deneyebilirsiniz ve imkanınız varsa o kabloyu yenileyebilirsiniz. Ben bir müddet bu şekilde kullanacağım, virüs tablosu biraz hafiflediği zaman elektrikçi çağırıp o kabloyu tamamen yenileyeceğim. Dediğim gibi, sizde bu şekilde deneyebilirsiniz.

Kullandığınız modemin markası Asus mu?
Sorunu çözebildiniz mi?

hocam kolay gelsin kusura bakma konuyu hortlattım.

Aynı sorunu bende yaşıyorum hat değerlerim iyi
CRC hataları upload kısmında 0 download kısmında ise 2-3 saatlik kullanımdan sonra milyonlara çıkıyor ve internetim felç geçiriyor modem kapat-aç yapınca düzeliyor 2-3 saat sonra tekrar CRC hataları artıyor ve hızım düşüyor.

Siz sorununuzu nasıl çözdünüz acaba neler yaptınız ?

Yeni konular

Geri
Yukarı