Çözüldü Modem hat değerleri nasıl?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TÇB

Megapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
2
Modem hat değerlerim nasıl? CS:GO'da Türkiye sunucularında 40 ping alıyorum çoğunlukla. Rekabetçi ve Faceit sunucularında 60-80 civarı ping değeri alıyorum. Pingin sebebi nedir?

resim_2020-11-08_185030.png

resim_2020-11-08_185155.png

resim_2020-11-08_185705.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yani uğraşılmaya değmez. Başka bir internet sağlayacasına geçsem sıkıntı birazcık düzelir mi?

Eğer şu anki durum porttansa, farklı bir servis sağlayıcısına geçince port da değişirse belki düzelebilir.

Ama bu durum bina içi tesisatından kaynaklanıyorsa, hangi servis sağlayıcısına geçerseniz geçin bu sorun düzelemez, düzelmeyecektir.
Yani uğraşılmaya değmez. Başka bir internet sağlayacasına geçsem sıkıntı birazcık düzelir mi?

Eğer şu anki durum porttansa, farklı bir servis sağlayıcısına geçince port da değişirse belki düzelebilir.

Ama bu durum bina içi tesisatından kaynaklanıyorsa, hangi servis sağlayıcısına geçerseniz geçin bu sorun düzelemez, düzelmeyecektir.

Çözüm
Hat zayıflaması Upload'da biraz var SNR'lar idare eder ama kopmalar yaşanmıyorsa gayet iyi hızlar alıyorsunuz. Pingin sebebi altyapınızın VDSL olması.
Kopmalar olmuyor. Hat zayıflamasını ve SNR'yi nasıl biraz daha iyileştirebilirim? @Ulunay
Hat zayiflamasi var ve SNR sinira gelmek uzere.
Baglantinizi gozden gecirin, ek varsa yenileyin.
Nasıl geçireceğim hocam? Müşteri hizmetlerini aramakla olur mu?

Kopmalar olmuyor. Hat zayıflamasını ve SNR'yi nasıl biraz daha iyileştirebilirim? @Ulunay

İç tesisatını değiştirmen gerekli onun için. Güzel bir CAT 6 kablo işini görür. Bir uçunu ankastreye diğer uçunda modeme takarken RJ11 çakmak gerekli. Değerlerini öyle iyleştirebilirsin. Ve bir şey sorucam bu profil resminde nedense herkeste var.

Nasıl geçireceğim hocam? Müşteri hizmetlerini aramakla olur mu?

Olmaz. Modeme ankastre'den gelen kabloyu sizin gozden gecirmeniz gerekiyor. Oksit, pas, kopma vesaire varsa orayı kesip baştan bağlamanız gerekiyor ve ardından sağlam bir bant atıp izole etmelisiniz.

Eğer kablo eski ise CAT-6 kablo alıp tüm tesisatı baştan yenileyebilirsiniz. Baktınız durum hala aynı bu durumda müşteri hizmetlerini aramanız gerekiyor. Düşük ihtimal de olsa modem arızalı olabilir. Yüksek ihtimal olarak da ankastre'de portunuz arızalı olabilir.

İç tesisatını değiştirmen gerekli onun için. Güzel bir CAT 6 kablo işini görür. Bir uçunu ankastreye diğer uçunda modeme takarken RJ11 çakmak gerekli. Değerlerini öyle iyleştirebilirsin. Ve bir şey sorucam bu profil resminde nedense herkeste var.
Akım var hocam 😀
Nasıl iç tesisatını değiştirebilirim? Bizim binada kutu yok galiba.
Olmaz. Modeme ankastre'den gelen kabloyu sizin gozden gecirmeniz gerekiyor. Oksit, pas, kopma vesaire varsa orayı kesip baştan bağlamanız gerekiyor ve ardından sağlam bir bant atıp izole etmelisiniz.

Eğer kablo eski ise CAT-6 kablo alıp tüm tesisatı baştan yenileyebilirsiniz. Baktınız durum hala aynı bu durumda müşteri hizmetlerini aramanız gerekiyor. Düşük ihtimal de olsa modem arızalı olabilir. Yüksek ihtimal olarak da ankastre'de portunuz arızalı olabilir.
Modemi yeni aldık. Modem ile alakalı olacağını zannetmiyorum. Bizim binada ankastre yok? Nasıl olacak bilmiyorum.

Hocam affedersiniz konu dışı ancak profil fotoğrafınızdaki kimdir?

Nasıl iç tesisatını değiştirebilirim? Bizim binada kutu yok galiba.

O halde siz değiştiremezsiniz çünkü o kablo kalın bir izoleye sahip, direkten geliyor direkt olarak. Direğe çıkıp CAT-6 çekebilirsiniz fakat bu iş tehlikeli ve yasak mı bilmiyorum.
Hocam affedersiniz konu dışı ancak profil fotoğrafınızdaki kimdir?

Estagfurullah. Bence Google'da aratıp bulun çünkü adını yazıp Google'da indekslenmesini istemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı