Modem hat değerleri nasıl?

selcuka

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, maalesef ADSL Türk Telekom internet kullanıyorum. Çok sorunlar yaşıyorum, özellikle şu zamanlarda hız değerlerim stabil olmuyor. Nedeni ne olabilir? 15 metre aşağımdaki sokakta Kablonet var, maalesef bulunduğum sokağa gelmedi. Ne önerirsiniz?

sqer.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Değerleriniz kötü. Telekom müdürlüğüne başvuru yaparak altyapı talep edebilirsiniz veya Superbox gibi hizmetlere yönelebilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar.
İnternetimde anlık kopma sorunları yaşıyorum. Hat değerlerinin nasıl yorumlanacağını araştırdım ama anlayamadım. Acaba bilen bir arkadaşımız varsa bu değerlere bakabilir mi?
Şimdiden çok teşekkürler. :)

hat degerleri.png

Merhaba arkadaşlar.
İnternetimde anlık kopma sorunları yaşıyorum. Hat değerlerinin nasıl yorumlanacağını araştırdım ama anlayamadım. Acaba bilen bir arkadaşımız varsa bu değerlere bakabilir mi?
Şimdiden çok teşekkürler. :)

Eki Görüntüle 1230419
Gayet sağlıklı. Snr değeriniz 8 db, eğer kopma yaşamıyosanız sıkıntı yok.

Gayet sağlıklı. Snr değeriniz 8 db, eğer kopma yaşamıyosanız sıkıntı yok.
Bilgilendirmeniz için çok teşekkürler. Arada kopuyor. Sanırım sağlayıcıyı arayıp hızımı düşürsem, kablolarımı kontrol etsem, splittera falan baksam belki çözüm olabilir değil mi?

1.png

Bir de yukarıdaki gibi parazit önlemek için nüveler var acaba bunlar dsl kablosundaki paraziti de önler mi bir bilginiz var mı? Bunların hesaplamaları falan var, nüve cinsi, kalınlığı, boşluğu falan, hesaplamalarına baktım ama anlayamadım bilgisi olan varsa paylaşabilirse sevinirim. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı