Modem hat değerleri nasıl?

Beyefendi_Haydo

Decapat
Daha fazla  
Selam iyi geceler.
Altyapı sorguladığımda bu sonuç çıkıyor fakat modem arayüzünde farklı değer gözüküyor.
75Mbps pakete mi geçiş yapmalıyım yoksa 100Mbps mi?
1705017041240.png
1705017109926.png

Hocam bunu öğrenmek için kullandığınız internet sağlayıcısı ile konuşun altyapınızın en fazla desteklediği Mbps sayısını söyleyecektir.

Selam iyi geceler.
Altyapı sorguladığımda bu sonuç çıkıyor fakat modem arayüzünde farklı değer gözüküyor.
75Mbps pakete mi geçiş yapmalıyım yoksa 100Mbps mi?
Eki Görüntüle 2081982Eki Görüntüle 2081983
Modem hat değeri ne diyorsa o dur hocam, 83 mbps alırsınız. Bunu da 100 mbps paket içerisinde alabilirsiniz. Şayet fiyat farkı uçuk değilse 100 mbps olanı alın, fiyat farkı çok oynuyorsa 75 mbps alın.

Hızın iyi 65-75 üstünü alırsan kopma yaşarsın, hat zayıflaması da yüksek ev tesisatı eskiyse veya kablo modeme çok ekli şekilde geliyorsa değiştirisen stabil alacabileceğin hız artar.

En iyisi 75 alıp kopma yaşanırsa yavaş yavaş düşürmek.

Dostum modeminden bina girişindeki kutuya kadar kaç metre kablo var tahminince.
SNR bir tık yüksek geldi.
SNR'ın ne olduğunu bildiğine emin misin?

Modem hat değeri ne diyorsa o dur hocam, 83 mbps alırsınız. Bunu da 100 mbps paket içerisinde alabilirsiniz. Şayet fiyat farkı uçuk değilse 100 mbps olanı alın, fiyat farkı çok oynuyorsa 75 mbps alın.
Hat değerleri ne diyorsa onu alırsınız dediğiniz de kağıt üstünde yanlış.
1705037296098.png

o zaman benim 39 MBPS almam lazım ama 50 MBPS hız alıyorum :D

Hat değerleri ne diyorsa onu alırsınız dediğiniz de kağıt üstünde yanlış.
Eki Görüntüle 2082013
O zaman benim 39 Mbps almam lazım ama 50 Mbps hız alıyorum :D

Maksimum veri oranı hatalı olur kanmayın ona, arkadaş doğru ayrıca modem hat değerlerindeki SNR ve hat zayıflaması değerine bakarak yorumlanır.

Geri
Yukarı