Modem hat değerleri nasıl?

raylossx

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba anlayan birisi yardım edebilir mi? Hat değerlerimde upload kısmındaki margin değeri 31 ve upload hızım çok iyi ama download kısmındaki margin değeri 8,6 çıkıyor ve altyapım 73Mbps desteklediği halde ve 100'lük paket kullandığım halde hız testinde 35-40Mbps çıkıyor bunun düzelmesi için ne gibi bir şey yapabilirim intetnet hizmetim yeni kuruldu yani kablosal sıkıntı olduğunu düşünmüyorum yardım için teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220606_170615.jpg
    Screenshot_20220606_170615.jpg
    59,1 KB · Görüntüleme: 46
Yok öyle bir şey. Altyapıdan altyapıya değişir. Ben şuan 3 snr 100 mbit sorunsuz alıyorum mesela. Kablolu mu test yapıyorsunuz?
Pc olmadığı için kablosuz test yapıyorum mecburen ama bu hıza göre 4k bir videoyu rahat oynatmam gerekmez mi biraz takılma oluyor YouTubeda ve ilginiz için teşekkür ederim cevapsız kalmadım sayenizde
@İbrahim Güler 3dB olduğuna emin misiniz SNR Margin değerinizin?
Sizin bi fikriniz var mı sorunum hakkında

@raylossx Hızınızı 70 Mbps civarına sabitletebilirsiniz İSS'ye söyleyip, ki SNR değeri artsın. Kablosuz max 40 Mbps alabiliyorsanız 4K rahat izlemeniz lazım ama arada hız düşmesi oluyorsa kablosuz olduğu için o yüzden takılmalar oluyor olabilir.

@raylossx Hızınızı 70 Mbps civarına sabitletebilirsiniz İSS'ye söyleyip, ki SNR değeri artsın. Kablosuz max 40 Mbps alabiliyorsanız 4K rahat izlemeniz lazım ama arada hız düşmesi oluyorsa kablosuz olduğu için o yüzden takılmalar oluyor olabilir.
Mevcut hız yazan kısımdakini mi 70e düşürmelerini isticem? YouTube konusuda şöyle meraklısı için istatistikler kısmına baktım sabit hız olmadığı için büyük ihtimal takılma oluyor

Geri
Yukarı