Çözüldü Modem hat değerleri nasıl?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

misscuriosity10

Hectopat
Superonline 16 Mbps'e kadar Yalın ADSL evde internet paketi kullanıyorum. Superonline'dan hizmet alıyorum ama Türk Telekom yerleşik altyapısı kullanılıyor. ZTE Zxhn H168A v2.1 Dual-band modem var. 18.08.2023 Saat 20:05 Hat değerlerimi inceleyerek altyapımda sorun olup olmadığı konusunda bilgili arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim. İyi bir internet deneyimi için yapabileceğim şeyler, başvurabileceğim yerler nerelerdir ve nasıl bir prosedür izlemem gerekir?

Sayfa Bilgisi
Bu sayfa DSL durumunu gösterir.

DSL Link Bilgisi
Link Durumu Yukarı
Modülasyon Türü ADSL_2Plus
Gerçek Hız(Yukarı/Aşağı) 1023/16381 Kbps
Ulaşılabilir Hız(Yukarı/Aşağı) 1175/17528 Kbps
Gürültü Sınırı(Yukarı/Aşağı) 12.7/8.1 dB
Hat Zayıflaması(Yukarı/Aşağı) 4.4/3.8 dB
Çıkış Gücü(Yukarı/Aşağı) 11.3/16.2 dBm
Veri Yolu(Yukarı/Aşağı) Fast/Fast
Dönüşümlü Çalışma Derinliği(Yukarı/Aşağı) 1/1
Dönüşümlü Çalışma Gecikmesi(Yukarı/Aşağı) 0/0 ms
INP(Yukarı/Aşağı) 0/0 semboller
Profil N/A
Showtime Başlat 0 s 18 dak 26 sn
LinkEncap G. 992.3_Annex_K_ATM
CRC Hataları(Yukarı/Aşağı) 0/0
FEC Hataları(Yukarı/Aşağı) 0/0

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-08-18-20-05-46-880_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-08-18-20-05-46-880_com.android.chrome.jpg
    49,3 KB · Görüntüleme: 42
Çözüm
ADSL bir hat için zaten sunulabilecek maksimum hızı alabiliyorsunuz. Sıkıntı görünmüyor değerlerde.

Ama hat zayıflamanız az. ADSL sinyaline göre saha dolabına da yakınsınız demektir. Sorgu yapabilir misiniz göknetten?
Yani bir sorun gözükmüyor sizin yaşadığınız bir sorun var mı? Onun dışında ADSL hat olduğu için VDSL veya başka altyapıları göremiyoruz internet üstünden Türknet'in sitesi olsun vb. yerlerden adresten sorgulatın.

VDSL boş port olmadığı için ADSL porttan hizmet alıyorum. ADSL için olan santral mesafesini yazmıştım.
Haa onu fark etmemişim kusra bakmayın. O zaman müdürlüğe gidip binana VDSL port takılmasını isteyeceksiniz hocam. Ya da basitçe Yusuf Kıraç'a Twitter üzerinden yazıp VDSL port açmalarını isteyeceksiniz. Normalde VDSL port olmuş olsaydı dediğim senaryo olabilirdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı