Rehber Modem Hat Değerleri

Arkadaşlar merhaba, Vodafone internet kullanıyorum. Modem hat değerlerini sorgulamak için 192.168.1.1 e girdim fakat modem hat bilgilerini bulamadım. Modem modelim HG255s. Bakma sebebim ise Ethernet kullanırken hiçbir sıkıntı yok fakat Wi-fi kullanırken bazen internet gidiyor bazen de sanki aşırı yavaş bir internet kullanıyormuşum gibi hissettiriyor. Downloadım 200 uploadım da 20 olmalı normalde kullandığım pakette ki zaten ethernet ile bağlı olan bilgisayarımda hız testi yaptığımda download 195-225 arası, upload ise genelde 17-19.5 arası oluyor. Telefondan yaptığımda ise çıkan değerleri görsel olarak ekliyorum. Düşük olan hız 2.4ghz, yüksek olan da 5ghz.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230524-173844_Chrome.jpg
    42,3 KB · Görüntüleme: 14
  • Screenshot_20230524-173950_Chrome.jpg
    42,2 KB · Görüntüleme: 17
Wi-Fi'de problem yaşıyorsan problem wifidendir ayrıca fiberde hat değerleri xDSL gibi olmaz

Sorun yok hocam, emin olmak için sordum sadece. İnternetim fiber ve xDSL nedir hiçbir fikrim yok. Bir de bu modem hat değerlerine nereden bakabilirim, bu konuda bilginiz var mı?

Hocam fiberde problem olmaz o tipte kopma vs xDSL yani bakır kablo ile sunulan internet VDSL ADSL hem kablosuzda olduğunu söylemişsiniz eğer performansı kötü ise router alıp takabilirsiniz

Hocam fiberde problem olmaz o tipte kopma vs xDSL yani bakır kablo ile sunulan internet VDSL ADSL hem kablosuzda olduğunu söylemişsiniz eğer performansı kötü ise router alıp takabilirsiniz
Hocam kopmadan ziyade sanki hızı çok yavaşmış gibi hissettiriyor Wi-fi kullanırken. İnternet uzağımda kalmıyor, genelde 2.4ghz olanını kullanıyoruz. 5ghz olanı internetin dibinde olsanız bile hız testinde 200mbps download 19.8 upload falan çıkarıyor ama uygulamalara gelince sanarsınız 8mbps internet kullanıyoruz. 2.4ghz olanı 5ghz'ye ziyade daha iyi ama o da kötünün iyisi desem yeridir. Önceden kullandığım Türk Telekom 16mbps download 4mbps upload paketinde hiçbir sıkıntı yoktu gerek ethernet gerek wi-fi ve o internet adsl'di yanlış hatırlamıyorsam. Şu anki kullandığımın fiber olduğuna eminim. Düzenleme: Benim telefonumda sürekli olmasa da annemin telefonunda daha fazla oluyor. Bilgisayarda hiç sorun olmuyor dediğim gibi.

Hocam problem o zaman routerde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…