Modem ile bağlantı kopma sorunu

spancer

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar,
TurkNet müşterisiyim. Son 3 aydır yaşadığım bir sorundan bahsetmek istiyorum. Başlamadan önce aşağıda verdiğim şemayı incelemenizi istiyorum her cihaza bir isim koydum böylelikle evimdeki tesisatı daha kolay anlayabilirsiniz. Şükrü ve niyazi rolündeki cihazları değiştirmeme rağmen sorunum bir türlü düzelmedi bunu göz önüne almanızı istiyorum.

Arada sırada (belirli bir tetikleyicisi veya zamanı yok) internetim gidiyor buna kablosuz internette dahil. Bilgisayarımdan hiçbir şekilde her iki modeminde arayüzüne erişemiyorum ve bilgisayarım kablolu bağlantı yokmuş gibi davranıyor. Bunun servis sağlayıcısından kaynaklanacağını düşünmüyorum çünkü internet kesildiğinde bildiğim kadarıyla modem arayüzüne erişebilmem lazım. Geriye bir başka seçenek kalıyor bu da ev tesisatı hem ana modem şükrüyü hem ap olarak kullandığım modem niyaziyi değiştirdim ama çözüm olmadı. Ethernet kablosundan olacağını da sanmıyorum çünkü kablosuz bağlantıda kopuyor. Arkadaşlar bunun çözümü ne olabilir ne olur yardımınızı bekliyorum kaç aydır bu sorunu yaşıyorum gerçekten kafayı yememe ramak kaldı.

Modem modelleri:
Şükrü: ZyXEL VMG3312-B10B
Niyazi: AirTies AIR5444ML.
güncel

Dosya Ekleri

• modem.jpg
    modem.jpg
    28,8 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı