Modem IP nasıl değiştirilir?

_null

Hectopat
Modem IP değiştirmek istiyorum fakat öğrenci evi olduğundan modem binada ve gizli nerede olduğunu bilmiyorum. Modem IP adresi değiştirmek mümkün müdür? Yardımcı olursanız sevinirim.

Hayır, eğer modem arayüz şifresini biliyorsanız ve modemde arayüz restart özelliği varsa belki ordan anca.

Ama yapmak zorundayım çünkü IP adresin Instagram da yasaklandı ve bu yüzden hesabıma giriş yapamıyorum. Tek yapmam gereken IP adresi değiştirme fakat yapacak bir şey yok. Yağmur duasına çıkıp elektriklerin gitmesini bekleyeceğim sanırım modemin resetlenmesi için.

Sanırım evde değil binadaymış modem evin şartelini indirip kaldırması çözüm olur mu bilemedim 🤔
binankini indirsin :D
Modem IP değiştirmek istiyorum fakat öğrenci evi olduğundan modem binada ve gizli nerede olduğunu bilmiyorum. Modem IP adresi değiştirmek mümkün müdür? Yardımcı olursanız sevinirim.
eline telefonu al binada gez en çok çeken yerde bulursun

Sanırım evde değil binadaymış modem evin şartelini indirip kaldırması çözüm olur mu bilemedim 🤔
Dostum modem IP değiştirdiğinde kesin olarak düzeleceğini düşünüyorsan modemi kapatıp açarsan CGN Havuzundan yeni IP alır. Eğer modem komşudaysa sigortayı indirip kaldırmanda çözüm sağlar fakat indirdiğin zaman hemen geri açma çünkü evdeki dolabı veya başka bir şeye zarar verebilirsin. Instagramdan IP ban yediğini düşünmüyorum hadi yedin diyelim bu şekilde çözüleceğini sanmıyorum çünkü kos koca Instagram bunu düşünemiyor mu :) Daha kalıcı ban atmış olmaları lazım

Dostum modem IP değiştirdiğinde kesin olarak düzeleceğini düşünüyorsan modemi kapatıp açarsan cgn havuzundan yeni IP alır. Eğer modem komşudaysa sigortayı indirip kaldırmanda çözüm sağlar fakat indirdiğin zaman hemen geri açma çünkü evdeki dolabı veya başka bir şeye zarar verebilirsin. Instagram'dan IP ban yediğini düşünmüyorum hadi yedin diyelim bu şekilde çözüleceğini sanmıyorum çünkü kos koca Instagram bunu düşünemiyor mu :) daha kalıcı ban atmış olmaları lazım.

Bilmiyorum fakat ınstagrama giriş yapmaya çalıştığımda "tekrar denemeden önce lütfen birkaç dakika bekle." hatasını alıyorum. Ufak bir araştırma yaptığımda farklı IP'den giriş yapıp 10 dakika falan beklendiğinde geçeceği yazıyor. Başka bir şey bulamadım. Bilgisayarda Kaspersky VPN vardı onunla girmeye çalıştım aynı hata. Opera VPN ile denedim aynısı telefonda normalde açıktı hesabım. Bir şey değişmedi. Biraz daha araştırdım 12 saat bekleyin yazıyordu bir sitede. Pek mantıklı gelmedi ama yapacak bir şey yok. Binada görünür hiçbir şalter yok maalesef. Çok gıcık bir durum hesabıma ne yaparsam yapayım giriş yapamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı