Modemden bir cihaza fazla Mb/s internet nasıl gönderilir?

kaanexe

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim sorunum aslında şu. Evimizde ki internet 16 Mbps ve bilgisayarıma gönderdiği download 1.5 mb/s en fazla bunu 2.5 veya 3 mb/s yapma şansım yok mu? Çünkü downloadlarda sıkıntı yaşayabiliyorum ve internetin pingini düşürebilir miyim?

Eğer bulunduğunuz yerde Telekom altyapısı varsa kesinlikle Millenicom öneririm. Telekom'un altyapısını kullanıp daha ucuza vermek zor bir şey bence. Şu an ben 100 Mbps hıza 125 TL ödüyorum. Sabit 95-98 Mbps hız alıyorum 2 yıldır.
130 Mbps (100 Mbps Paket) için 98TL ödüyorum şimdi düşün Millenicom mantıklı mı?

NetSpeed.

TurkNet alırsanız sabit ücret 99.90TL ödersiniz yerinizde olsam NetSpeed tercih ederim 50 Mbps veya 75 Mbps paket alırsınız daha az ödersiniz.
Onu da şimdi görmüştüm ve Netspeed, Türknet,Millenicom arasında karşılaştırma yapcaktım paket konusunda ping değerleriniz nasıl?
NetSpeed.

TurkNet alırsanız sabit ücret 99.90TL ödersiniz yerinizde olsam NetSpeed tercih ederim 50 Mbps veya 75 Mbps paket alırsınız daha az ödersiniz.
Ben Türk Telekom kullanıyorum ve modemi günde 10 20 kez resetliyorum, bu canımı sıkmaya başladı ve bazenleri de ping değerim 50 oluyor ve bu sıkıntı yaşatıyor normalde ping değerim 30 -+5 şeklinde
NetSpeed.

Ve Netspeed den altyapıma max 50 mbps internet gelebileceğini ölçürttüm bu yükseltilebilir mi mesela 100 mbps ye

Son düzenleme:
Onu da şimdi görmüştüm ve Netspeed, TurkNet, Millenicom arasında karşılaştırma yapacaktım paket konusunda ping değerleriniz nasıl?
Türk Telekom POP noktalarını kullandıkları için değerler konusunda sorun yaşamazsınız.
Onu da şimdi görmüştüm ve Netspeed, TurkNet, Millenicom arasında karşılaştırma yapacaktım paket konusunda ping değerleriniz nasıl?

Ben Türk Telekom kullanıyorum ve modemi günde 10 20 kez resetliyorum, bu canımı sıkmaya başladı ve bazen de ping değerim 50 oluyor ve bu sıkıntı yaşatıyor normalde ping değerim 30 -+5 şeklinde.
Yaşadığınız sorun binanızdaki alt yapıdan kaynaklı. ISS değişimi sorunuzu çözmeyecektir ama taahhütden kurtulmak isterseniz ve daha az ödemek isterseniz ISS değişikliği yapabilirsiniz.
Ve Netspeed den altyapıma max 50 mbps internet gelebileceğini ölçürttüm bu yükseltilebilir mi mesela 100 mbps ye
Bu değer ortalama değerdir daha azda olabilir daha fazlada. 100 Mbps paket alıp NetSpeed'den alabileceğiniz max değeri öğrenebilirsiniz. Eğer 50 Mbps geliyorsa paketinizi düşürürsünüz sonra.

Son düzenleme:
Türk Telekom pop noktalarını kullandıkları için değerler konusunda sorun yaşamazsınız.

Yaşadığınız sorun binanızdaki alt yapıdan kaynaklı. ISS değişimi sorunuzu çözmeyecektir ama tahhütden kurtulmak isterseniz ve daha az ödemek isterseniz ISS değişikliği yapabilirsiniz.

Bu değer ortalama değerdir. 100 Mbps paket alıp NetSpeed'den alabileceğiniz max değeri öğrenebilirsiniz. Eğer 50 Mbps geliyorsa paketinizi düşürürsünüz sonra.
Hocam şimdi ben Turknete veya netspeede geçecek olsam taahhüt ödemeyecek miyim?

Hocam şimdi ben Turknete veya netspeede geçecek olsam taahhüt ödemeyecek miyim?
Taahhüt ödememekten kastınız ne? Taahhütsüz olmalarının avantajı istediğiniz zaman kapatabilmenizdir ve kapatırken ek ücret ödemezsiniz. Ama şuanda sizin varsa Türk Telekom tarafında cayma bedeli çıkacaktır.

Taahhüt ödememekten kastınız ne? Taahhütsüz olmalarının avantajı istediğiniz zaman kapatabilmenizdir.
Aldığımız internet 24 ay taahhütlü ve ve daha 13 14 ay geçti üzerinden iss değişikliği yapınca taahhütten kurtulabilirsiniz dediniz ben yeni internet için 10 ay beklemeden ücretsiz başka operatöre geçebilir miyim demek istedim

Yeni konular

Geri
Yukarı