Modemden korsan yayın yapan programı engellemek mümkün mü?

asliara

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhabalar.

Ayni evin icinde; modemime bagli tablet, TV, telefon gibi cihazlar var.

Ve guektv diye anladigim kadariyla korsan sekilde yayin izleten bir programa giriliyor. Defalarca uyarilarima ragmen; kimse bunun ne yasal olmamasini ve benim icin daha da onemlisi kul hakki olmasini onemsemedi.

Modem arayuzunde URL engelleme kismina baktim. Log in ekranini engelleyebiliyorum. (birkaç kez sacmalasa da, genel olarak basarili). Ancak esas bu programa girilen IPTV, kendi aplikasyonu vb. yerler engellenmiyor.

Evde huzursuzluk cikmamasi icin, bu konuyu kendim halletmeye calisiyorum. Millenicom'dan ebeveyn denetimi yaptim ancak yine engellemedi. Çocuk denetimini de, hemen hiçbir siteye girmedigini duydugum icin, kendim icin de yapamadim.

Benim bu aplikasyonu ve IPTV. Den girisi engellememin bir yolu yok mu acaba?

Kisaca; bu korsan yayina hiçbir sekilde baglanilmamasini istiyorum. Bunun icin de artik tartismayi kesip, kendiliginden girilmemeye baslandigini dusundurecek bir cozum ariyorum.

Modeminiz nedir?
ZXHN H267A
Ek bilgi:
"Modem arayuzunde URL engelleme kismindan yukarda belirttigim gibi yaptigimda, bir sure sonra baglandigimiz diger site ve uygulamalari da etkiledi ilginc sekilde. Yani duzgun calismamaya basladilar. Hatta Samsung'un uygulama yukleme ekraninin yukleme sirasinda takili kalmasi, televizyondaki internete bagli degil uyarisi(ag hatasi vermesi, aslinda baglanmasina ragmen) gibi alakasiz bir suru sikinti da oldu."

Neden sadece Gueki engellemek istiyordunuz? Ayrıca Guek iptv gibi binlercesi var hangi birini engelleyeceksiniz ki? Girmezseniz olur biter ama evde başka giren varsa bu erişim engelleme yöntemlerini basit bir ip değiştirmeyle bile aşabilir. Ha tabi girecek kişi ip değiştirmekten çok anlamayan biriyse pekala url engelleme yollarına başvurulabilir

Son düzenleme:
Neden sadece Gueki engellemek istiyordunuz? Ayrıca Guek iptv gibi binlercesi var hangi birini engelleyeceksiniz ki? Girmezseniz olur biter ama evde başka giren varsa bu erişim engelleme yöntemlerini basit bir ip değiştirmeyle bile aşabilir. Ha tabi girecek kişi ip değiştirmekten çok anlamayan biriyse pekala url engelleme yollarına başvurulabilir
Girecek kişiye bundan razı olmadığımı söyledim ancak girmeye devam ediyor. Kesinlikle ip değiştirmekten vs anlamaz. Bizde o site üyeliği olduğundan orayı engellemek istiyorum. Başka siteler vs varsa da üyeliksiz, haberimiz yok.Zaten bu üyeliği de gelip veren başkası. Yani bizim anladığımız bir konu değil.

Hmm o zaman log in ekranını değil de direkt iptv linkindeki urlyi engellemek lazım. Tam nasıl çalıştıklarını bilmiyorum ama bir çok uygulama üzerinden iptv linki portu kullanıcı adı vs girilip izlenebiliyor. Mesela abcdefg.xyz:8080 burada abcdefg.xyz url sini engellemek lazım.

Hmm o zaman log in ekranını değil de direkt iptv linkindeki urlyi engellemek lazım. Tam nasıl çalıştıklarını bilmiyorum ama bir çok uygulama üzerinden iptv linki portu kullanıcı adı vs girilip izlenebiliyor. Mesela abcdefg.xyz:8080 burada abcdefg.xyz url sini engellemek lazım.
Iste cok ilginc ki; modeme engelleme olarak giris yapsam(ayarlarindan) yani sadece bir tane onlara ait linki girsem de, bu sefer televizyon ve telefonda baglanti sorunlari verdi.

Ben telefonun kendi uygulama marketine girebiliyordum ama uygulama yuklememe izin vermiyordu. Televizyon ise, wifiye bagli degil hatasi verdi. Halbuki explorer acinca ve iki kez tiklayinca aciliyordu sayfalar. Yani boyle sacma sapan ve seyler oldu.

Ben de o yuzden, beyaz/kara listeye link girme disinda baska cozum bakiyorum.

Onu siz tek başınıza yapamazsınız kapsamlı bir çözüme yönelmelisiniz.

NextDNS'in ihtiyacınızı karşılayacağını umuyorum. Modeminize kurulum yaptıktan sonra kontrol panelinden güvenlik sekmesindeki tüm fonksiyonları etkinleştirin ve de ebeveyn kontrolü sekmesindeki kategoriler kısmında korsanlık filtresini aktif hale getirin. Hemen hepsi engellenecektir.

Geri
Yukarı