Modemden yanık kokusu geliyor

Yanık kokusu olduğuna eminseniz takmayın. Bir şey olacağından değil ama tedbir amaçlı ne olur ne olmaz. Belki size öyle gelmiş olabilir koku?

Modemizi degiştirin. Ben yıllarca modemden böyle bir koku geldigine tanıklık etmedim. Geliyorsa bile en kısa zamanda yeni bir modem alırdım. Yanık kokusu devam ediyorsa kullanmanızı tavsiye etmem.

Orijinal modem adaptörünü kullanıyorsan ve prizde sıkıntı yoksa muhtemelen ısınmış plastik kokusudur. Her ihtimale karşı modemin tüm kablolarını söküp soğuk üfleyen fön makinesi varsa onunla bir üflet tozu gitsin yoksa elektrikli süpürge ile tüm deliklerine tutarak tozunu al öyle dene.

Modemin üstüne altına örtü, eşya vs. tarzı şeyler koymayın. Gözden uzak olsun diye dolap içlerine sıkıştırmayın. İnternet sağlayıcılarının verdiği modemlerde genelde hafif plastik kokusu oluyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı