Modeme Gelen Hızı Alamıyorum

lassttt

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle hepinize merhabalar, şimdiden yardımcı olan herkese teşekkür ederim.
2 Gün önce internet hızımı 50 Mbps'ye çıkartma kararı aldım ve pakedimi değiştiğim ilk gün 48 download 7.5 upload hızı aldım.
Ancak 29 Nisan gecesi 1:09'da test yaptığımda 48 download hızım var iken 1:19'da test yaptığımda 25 download olduğunu gördüm.
O andan itibaren hızım hiçbir şekilde artmadı müşteri hizmetlerini aradım modeme gelen hızın yanlış olduğunu söylediler cidden modem 25 Mbps geliyordu.
Ve o sorunu düzelttiler modeme şu an 50 upload geliyor görünüyor ancak ben hız testi yaptığımda hız testi 48'den başlayıp azalarak 25 oluyor.
Müşteri hizmetlerini aradığımda bir sorun olmadığını modemde hata olduğunu söylüyor ve modemi değiştirmemi öneriyor.
Not: Kablolu bağlantı kullanıyorum, 50 metre çaprazımda aldığım internetin eski çalışma merkezi var ve altyapı destekliyor.
Modemde sorun olmadığını düşünüyorum sizce ne yapmalıyım?
DSL.pngHız TEsti.pngSonuçlar.png

Son düzenleme:
Alt kattan üst kata çekili kablo 5-10 metre arasındadır ancak sorun kablosuzdada aynı şekilde 48 den başlayıp 25 e düşüyor

Alt kattan üst kata çekili kablo 5-10 metre arasındadır ancak sorun kablosuzdada aynı şekilde 48 den başlayıp 25 e düşüyor
Objektif sonuç için testi modemin yanında yapın wifi ile. Mesafe kaynaklı düşme gibi.

Selamlar. Modemle, kabloyla alakalı problem bulunmamaktadır. İnternet servis sağlayıcınızdan profil güncellemesi yaptırıp DSL kablonuzu çıkartıp takınız. Problem çözülecektir. Wi-Fi için problem çözülmezse 5GHz ağına bağlanın. 2.4GHz ağında çoğu modem maksimum 35Mbps vermekte.

Teşekkür ederim deneyeceğim geri döneceğim
Selamlar. Modemle, kabloyla alakalı problem bulunmamaktadır. İnternet servis sağlayıcınızdan profil güncellemesi yaptırıp DSL kablonuzu çıkartıp takınız. Problem çözülecektir. Wi-Fi için problem çözülmezse 5GHz ağına bağlanın. 2.4GHz ağında çoğu modem maksimum 35Mbps vermekte.
Profil Güncellemesi için aradık, kullanıcı adı ve şifre verdiler modemden hızlı kurulum yaptık ama sonuç aynı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı