Modemi apartman internet hattına bağlama

Xlazy1

Hectopat
Evde kablolu bağlanamıyorum çünkü modemle odam arası çok uzak ve anlamadığım bir şekilde Ethernet kablosu sadece o modemin takıldığı yerde çalışıyormuş. Fakat modemi alıp apartmanın internet hattına bağlarsak(sanırım) o zaman evdeki tüm Ethernet kablosu bağlanabilen yerleri çalışıyormuş ben de bunu yapmayı düşünüyorum fakat hızdan herhangi bir kayıp yaşar mıyım ya da bu konuda bilgi sahibi olan biri yardımcı olabilir mi?

Hangi internet servis sağlayıcısını kullanıyorsunuz ve fiber mi, VDSL mi kullanıyorsunuz? Evinizdeki bahsettiğiniz prizler RJ45 mi yoksa RJ11 mi? Birisi Ethernet, diğeri telefon hattı. Karıştırmış olmayasınız?

Hangi internet servis sağlayıcısını kullanıyorsunuz ve fiber mi, VDSL mi kullanıyorsunuz? Evinizdeki bahsettiğiniz prizler RJ45 mi yoksa RJ11 mi? Birisi Ethernet, diğeri telefon hattı. Karıştırmış olmayasınız?

Fiber yok muhtemelen VDSL'dir hayır telefon hattı değil Ethernet hattı eskiden bağlayabiliyordum çünkü apartmanın interneti ortaktı ve çektirmiştik fakat şu an Ethernet kablosunu takıp bilgisayara bağladığımda internet olmuyor babamın da teknisyenlerin babama dediğine göre sadece modemin bağlandığı yerde internet erişimi geliyormuş kabloya.RJ45 mi RJ11 mi olduğunu bilmiyorum farkları neler?

Hocam o zaman o kabloların birleştiği yere bir Switch koyacaksınız, daha sonra Switch'in ucuna modeminizi bağlayacaksınız. Bu sayede dediğiniz şey mümkün olur. Kablolama kalitesine bağlı olarak performans sorunu yaşamayabilrisiniz.

Hocam o zaman o kabloların birleştiği yere bir Switch koyacaksınız, daha sonra Switch'in ucuna modeminizi bağlayacaksınız. Bu sayede dediğiniz şey mümkün olur. Kablolama kalitesine bağlı olarak performans sorunu yaşamayabilrisiniz.

Şu an baktım zaten modemi de Switch ile bağlamışız. Switch'i internetten alabilmem mümkün mü ne olarak geçer?

Yeni konular

Geri
Yukarı