Modemi düşük güçteki adaptörle çalıştırmak sorun yaratır mı?

Poyraz Kuzgun

Hectopat
Daha fazla  
Olayı detaylıca anlatmak istiyorum. Gök gürültülü sağanak yağıyordu. İlk başta internet gitti. Sonra ara ara bakıyordum, acaba geldi mi diye. Bir süre sonra Power ışığı dahil hiçbir ışığı yanmaz oldu. Modem bozuldu sandım. Sonra baktım ateş gibi ısınan adaptör buz gibi olmuş. Adaptörden şüphelenip adaptörü şerit LED'te denedim. Adaptör çalışmıyordu. Sonra şerit LED'te eski modemimin adaptörünü kullanıyordum. Onu alıp modeme taktım, modem sorunsuz çalıştı. Daha sonra fark ettim ki. Modemin kendi bozulan adaptörü 12v 1A yeni taktığım adaptör ise 9V 0, 6a. Şimdilik sorunsuz çalışıyor, şu anda tek cihaz bağlı modeme. Ama normalde ev internet kafe gibi gündüz neredeyse 10 cihaz bağlı oluyor. Bir kaynakta 12v yerine 9V takınca Wi-Fi'de ve internet hızında düşüşlerin olduğunu söylemişler. Düşük güç beslemesi sadece performansı düşürürse sıkıntı yok. Birkaç gün idare etsin yeter. Öte yandan da düşük voltaj acaba modeme kısa devre yaptırır mı diye bir kuşku var içimde, elimdeki çalışan modemi de bozmak istemiyorum. Bu tarz işlerden anlayan birisi beni aydınlatırsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Modemi bozabilir hocam. Uygun olmayan adaptörle bozulan bir çok modem gördüm. Hızlıca aynı değerlerde adaptör almanız en sağlıklısı olur.

Modemi bozabilir hocam. Uygun olmayan adaptörle bozulan bir çok modem gördüm. Hızlıca aynı değerlerde adaptör almanız en sağlıklısı olur.
Evdeki eski uydu alıcısının adaptörü 12V 1A'ymış. Onla değiştirip kullanmaya başladım. Umarım farklı adaptör kullanmak modeme zarar vermez. Aslında TP-Link'in adaptörünü bulup sipariş vermiştim. Sonra satın alanlar başka bir adaptör gönderdiklerini söyleyince siparişi iptal ettim. Sanırım tek çare yan sanayi adaptör almak. Güvenilir bir marka bulamadım.

Evdeki eski uydu alıcısının adaptörü 12V 1A'ymış. Onla değiştirip kullanmaya başladım. Umarım farklı adaptör kullanmak modeme zarar vermez. Aslında TP-Link'in adaptörünü bulup sipariş vermiştim. Sonra satın alanlar başka bir adaptör gönderdiklerini söyleyince siparişi iptal ettim. Sanırım tek çare yan sanayi adaptör almak. Güvenilir bir marka bulamadım.
Değerler uyduğu sürece sorun olacağını sanmıyorum hocam. Çok aşırı dandik bir adaptör değilse size sorun yaşatmaz. Bu tarz ürünlerde markalı bir şey bulmak zor.

Geri
Yukarı