Modemi sürekli açık bırakmak sorun yaratır mı?

:) Çözümler harika. Elimde badana boyası modem boyuyorum :) Şaka bir yana kardeşler, sağolun, mantıklı denemeyi uygulayacağım. Deneme yanıma olarak iki gece modemi kapattım sabah açtım hangi bir sıkıntı yaşamadım; ayrıca müşteri hizmetlerini modemin sordum kapatmada sorun olmaz dediler. Ben gene de kapatmayım çözümlerden birini uygulayacağım.

:) Çözümler harika. Elimde badana boyası modem boyuyorum :) Şaka bir yana kardeşler, sağolun, mantıklı denemeyi uygulayacağım. Deneme yanıma olarak iki gece modemi kapattım sabah açtım hangi bir sıkıntı yaşamadım; ayrıca müşteri hizmetlerini modemin sordum kapatmada sorun olmaz dediler. Ben gene de kapatmayım çözümlerden birini uygulayacağım.

Kesinlikle kapatabilirsin. Bu konuda çekinmene gerek yok. Bunu mesela cep telefonunu kapatmaya benzetebilirsin.

Sonuçta elektronik bir cihaz ve açma kapama düğmesi var. :D Ha İnternet'i gece kullanan olması gibi özel nedenler varsa bilmiyorum tabiiki. :)

Sürekli çalışan modemim 4 sene dayandı her gece kapattuğım modem ise 1 sene anca dayandı en sağlıklı yöntem nedir arkafaşlar bu konuda Sürekli yeni modem mi alıcaz ben pcyi 10 senedir kullanıyorum bişi olmadı ama sürekli yeni modem bıktım

Zannımca ben derdimi anlatamıyorum. Modemde ışık sirkülasyonu fazla odada baya ışık oluyor gece. Şimdi bu modemi gece kapalı tutarsam bu modeme zararı varmıdır ? Okuduğum bir makalede modemin devamlı açık olması gerektiğini okumuştum ; buradan yola çıkarak soruyorum konu budur. Elektrik meseleside ilginç aklıma gelmemişti.

Okuduğunuz yerde ki yazılanlar saçma. Modem kapalı olursa bozulurmuş, o zaman her elektrik gittiğinde yeni bir modem almamız gerekirdi. ''Modemi kapatmak yerine, üzerine örtüde örtebilirsiniz. Hem internet bağlantınız kesilmez, hem de o ışıklar sizi rahatsız etmez.''

Sürekli çalışan modemim 4 sene dayandı her gece kapattuğım modem ise 1 sene anca dayandı en sağlıklı yöntem nedir arkafaşlar bu konuda Sürekli yeni modem mi alıcaz ben pcyi 10 senedir kullanıyorum bişi olmadı ama sürekli yeni modem bıktım

Belirtiğiniz iki modemin de marka ve modeli aynı mıydı?

Modem sürekli fişten çekilecek bir cihaz değil. Bu tür cihazlar uzun kullanım için tasarlanıyorlar. Her gün fişten çekip takmanız zamanla donanımsal sorunlara yol açabiliyor.

Özellikle içinde kalitesiz kondensatör bulunduran cihazlar daha çabuk zarar görüyor. Gerekmedikçe fişten çekmemek cihaz açısından daha sağlıklı.

Geri
Yukarı