Modemin Arayüzüne Erişemiyorum

Halil Karlıdağ

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Teknik Servis Personeli
Arkadaşlar elimde ZXV10W300 bulunmakta. Modemin arayüz IP'sini değiştirmek isterken DHCP IP'sini de değiştirdim. Modemi sıfırladım fakat arayüze erişemiyorum. CMD üzerinden IPCONFIG yaptım Gateway IP'im kurcalamadan önceki IP'im olan 192.168.2.1 olarak gözüküyor. Bana yardımcı olur musunuz? Ethernet kablom da yok :(.

Önce modemin arkasında bir yerde resetleme tuşu olması lazım. Oradan 5-10 saniye basılı tutarak resetleyin. Olmazsa ZTE modem çağrı merkezi ile iletişime geçin.

Olmadi :(.
Direkt bu hatayı veriyor. Hiçbir şekilde arayüze erişemiyorum. (DSL'e takılmayın hattım henüz açılmadı kablo takılı olmasa da veriyor)

Dosya Ekleri

• IMG_20200517_183737.jpg
    IMG_20200517_183737.jpg
    544,1 KB · Görüntüleme: 23
DHCP IP'yi de değiştirdim demişsin. Modeme DHCP değil de (eğer hatırlıyorsan) yeni verdiğin DHCP değerinin dışında bir IP ile statik olarak bağlanmayı dene.
Olmadi :(.
Direkt bu hatayı veriyor. Hiçbir şekilde arayüze erişemiyorum. (DSL'e takılmayın hattım henüz açılmadı kablo takılı olmasa da veriyor)
Resetleyebilmiş miydin modemi?

Dhcp IP'yi de değiştirdim demişsin. Modeme dhcp değil de (eğer hatırlıyorsan) yeni verdiğin dhcp değerinin dışında bir IP ile statik olarak bağlanmayı dene.

Resetleyebilmiş miydin mode mi?

Nasil yapacağım. Ve evet modemi resetledim.

Nasil yapacağım. Ve evet modemi resetledim.
PC'den Denetim Masası'na gir, sırayla Ağ ve İnternet, Ağ ve Paylaşım Merkezi'ne gir. Bağlantılar bölümünün yanındaki mavi yazıya tıkla. Özellikler de. Internet Protokolu sürüm 4'e tıkla ve özellikler de. Aşağıdaki IP adresini kullan yazan bölüme tıkla ve bilgileri gir. Modemdeki değiştirmeden önce ağ geçidin neyse varsayılan ağ geçidine onu yaz.

PC'den Denetim Masası'na gir, sırayla Ağ ve İnternet, Ağ ve Paylaşım Merkezi'ne gir. Bağlantılar bölümünün yanındaki mavi yazıya tıkla. Özellikler de. Internet Protokolu sürüm 4'e tıkla ve özellikler de. Aşağıdaki IP adresini kullan yazan bölüme tıkla ve bilgileri gir. Modemdeki değiştirmeden önce ağ geçidin neyse varsayılan ağ geçidine onu yaz.
Keşke olsaydı.

Yeni konular

Geri
Yukarı