Modemin Hiçbir Işığı Yanmıyor

Çağrı SANSAR

Hectopat
Yer
Tokat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen5 5600 - ID-Cooling SE 214-XT
Anakart: Asus TUF Gaming B550-Plus Wi-Fi II
Ram: XPG Spectrix D41 TUF RGB 2x8 3200 MHz
Ssd: WD SN570 Blue 500 GB M.2 - Patriot Burst 480 GB 2.5 SSD
Ekran Kartı: Asus Dual RX 6700XT
Kasa: Asus TUF Gaming GT301
PSU: Asus TUF Gaming 650 Watt 80+ Bronze
Monitör: ASUS VP249QGR 23.8″ 144Hz 1ms Display Port, HDMI FreeSync Full HD IPS
Herkese hayırlı cumalar. Öğlene kadar sıkıntı yoktu. 13.30-14.00 sularında bir baktım, modemin hiçbir ışığı yanmıyordu. MH'yi aradım, ulaşamadım, sadece robot arıza kaydınız açılmıştır dedi. Sizin de fikrinizi almak istedim, bir anda neden böyle bir şey olmuş olabilir? Prizde sıkıntı yok. Benim yapabileceğim bir şey varsa yapayım, yoksa bunlara kalırsak vay geldi halimize.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese hayırlı cumalar. Öğlene kadar sıkıntı yoktu. 13.30-14.00 sularında bir baktım, modemin hiçbir ışığı yanmıyordu. MH'yi aradım, ulaşamadım, sadece robot arıza kaydınız açılmıştır dedi. Sizin de fikrinizi almak istedim, bir anda neden böyle bir şey olmuş olabilir? Prizde sıkıntı yok. Benim yapabileceğim bir şey varsa yapayım, yoksa bunlara kalırsak vay geldi halimize.
Hiçbir ışığı yanmıyor derken güç ışığı da mı yanmıyor? Eğer öyleyse ve modemi servis sağlayıcısından aldıysanız sizin yapabileceğiniz bir şey yok. Modemi aldığınız servis sağlayıcısı ilgilenmeli. Servis sağlayıcısından almadıysanız modemin adaptörü bozulmuş olabilir.

Hiçbir ışığı yanmıyor derken güç ışığı da mı yanmıyor? Eğer öyleyse ve modemi servis sağlayıcısından aldıysanız sizin yapabileceğiniz bir şey yok. Modemi aldığınız servis sağlayıcısı ilgilenmeli. Servis sağlayıcısından almadıysanız modemin adaptörü bozulmuş olabilir.
Evet güç ışığı dahi bir anda söndü. İss'nin verdiği modem, aradım bakalım ne zaman bakacaklar.

Sizin yapabileceğiniz bir şey olduğunu sanmıyorum. Modem ya da modemin güç kablosu zarar görmüş olabilir. Elinizde farklı bir güç kablosu varsa onla deneyebilirsiniz.
Maalesef yok, beklemekten başka çaremiz de yok sanırım. Hayır elektrikler falan da gitmedi nasıl bir anda böyle olur akıl kârı değil.

Maalesef yok, beklemekten başka çaremiz de yok sanırım. Hayır elektrikler falan da gitmedi nasıl bir anda böyle olur akıl kârı değil.
Güç kablosunu söküp bir süre bekleyin, sonra tekrar deneyin; düşük bir ihtimal ama belki çalışabilir. Olmazsa adaptör ve modemle birlikte bir elektrikçiye gidip, modemde sorun yoksa adaptör de alabilirsiniz.

Geri
Yukarı