Modemin ışıkları yanıyor ama internet kopuyor

Enver_PasHa

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba iyi günler.

PC'de oyun oynarken ya da internette gezerken bir anda internet bağlantısı kopuyor ve 2-3 dakika sonra tekrar bağlanıyor ama modemin ışıklarında falan sorun yok.
Ayrıca PC'de koptuğu zaman telefonda internet var.
Bazen de telefonda yok PC'de var :D.

Böyle bir sorunum var bunun çözümü nedir?

Teşekkür ederim şimdiden.

Merhaba iyi günler.

PC'de oyun oynarken ya da internette gezerken bir anda internet bağlantısı kopuyor ve 2-3 dakika sonra tekrar bağlanıyor ama modemin ışıklarında falan sorun yok.
Ayrıca PC'de koptuğu zaman telefonda internet var.
Bazen de telefonda yok PC'de var :D.

Böyle bir sorunum var bunun çözümü nedir?

Teşekkür ederim şimdiden.

Modem değişeceğim modem/router almanız lazım benim kullandığım şahane modem var 300 ile 400 TL arasında zaten Wi-Fi olarak iyi hızda kullanmak isterseniz önerebilirim.

Merhaba. Kablolu olan masaüstü PC'deki internette, ethernet kablosunun en baştaki (modemdeki) ve sondaki jak uçlarını, anakartın ethernet portundaki bağlantılarını kontrol edin. Ethernet portunda modemle bağlı olan internet bağlantısı aktif iken ethernet portundaki LED ışığının bu anda mutlaka yanması gerekir, bu ışık gelip gidiyorsa bu porttaki anakarttan ethernet girişi bağlantısında bir gevşeklik vardır. Wİ-Fİ bağlantısı kablosuz olduğu için o anda diğer kablosuz olan tüm bağlantılar bundan hiç etkilenmez. Bir de modemdeki LAN1 bağlantısından ethernet kablosunun giriş jakını diğer LAN portlarına takıp deneyerek de değiştirin. Kolay gelsin.

Modem olarak değiştirmeni tavsiye ederim sinyal güçlendiriciden mesela o Wi-Fi güçlendirici Wi-Fi oluşturup orayamı bağlanan yoksa modemin sinyalinimi kuvvetlendiriyor.

Hocam şöyle sanki benim odama daha yakın olan 2. modem gibi çalışıyor arayüzden asıl modeme bağlanıp onu yayıyor.
Merhaba. Kablolu olan masaüstü PC'deki internette, ethernet kablosunun en baştaki (modemdeki) ve sondaki jak uçlarını, anakartın ethernet portundaki bağlantılarını kontrol edin. Ethernet portunda modemle bağlı olan internet bağlantısı aktif iken ethernet portundaki LED ışığının bu anda mutlaka yanması gerekir, bu ışık gelip gidiyorsa bu porttaki anakarttan ethernet girişi bağlantısında bir gevşeklik vardır. Wi-Fi bağlantısı kablosuz olduğu için o anda diğer kablosuz olan tüm bağlantılar bundan hiç etkilenmez. Bir de modemdeki lan1 bağlantısından ethernet kablosunun giriş jakını diğer lan portlarına takıp deneyerek de değiştirin. Kolay gelsin.

Hocam ethernet kullanmıyorum masaüstüne USB Wi-Fi anten takılı onu kullanıyorum.

Hocam şöyle sanki benim odama daha yakın olan 2. modem gibi çalışıyor arayüzden asıl modeme bağlanıp onu yayıyor.

Hocam ethernet kullanmıyorum masaüstüne USB Wi-Fi anten takılı onu kullanıyorum.

WDS yaptınız anladım onlarda mantıklı ama eğer internetinizde cihaz sayısı 10 ve üzeri ise kullanılıyorsa en az 50 Mbps internet hızınızın olması lazım yoksa modem falan hikaye hızda etkileniyor.
Ayrıca modem ayarlarlarınızda önemli onunla ilgili modem in modelini atarsanız o şekilde deneyebiliriz.

WDS yaptınız anladım onlarda mantıklı ama eğer internetinizde cihaz sayısı 10 ve üzeri ise kullanılıyorsa en az 50 Mbps internet hızınızın olması lazım yoksa modem falan hikaye hızda etkileniyor.
Ayrıca modem ayarlarlarınızda önemli onunla ilgili modem in modelini atarsanız o şekilde deneyebiliriz.

Hocam 50Mbps demişsiniz bizim burada alt yapı yok 8Mbps ile çabalıyoruz:D.

Modem bu;
.

Yeni konular

Geri
Yukarı