Çözüldü Moderatör ayrıcalığı olmamalı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet. Mesela "Nays hediye para ne zaman gelir" diye bir konu açılmıştı. İlk cevap olarak "3 iş günü içerisinde gelir" dedim. Fakat moderatör benden sonra yazmasına rağmen (aynı cevap) kendisini çözüm işaretledi. Ayrıyeten daha konu onaylanmadan konuya cevap yazıp konuyu onayladiklarini düşünüyorum.
Yani bu durumu yöneticilere bildirmeyip böyle konuların altında yazmaya devam ederseniz hiçbir çözüme ulaşmayacaksınız. Destek sisteminden konu linkiyle birlikte talep oluşturun, inceleme yapalım. Yoksa bir moderatör hata yaptıysa tüm moderatörlerimizin bu şekilde yaptığını lanse etmeyiniz.
Evet hiç adim atılmamış. Zira sorun olarak bakilmiyormus. Valla benim raporumu sebepsiz reddederken bahane olarak "yoğunuz" diyebiliyor ama nasılsa konuları daha genel görünüme açmadan cevap yazacak da vakti buluyor bu moderatorler.
Her saat mi yoğun oluyor sevgili Arguviscaris? Geçmişte moderatörlük yapmış biri olarak çok iyi bilirsin. Eğer ki yoğunsa sence moderatör konuya cevap yazmakla uğraşır mı? Soruların cevabını biliyorsun, söylememe hiç gerek yok sanırım. :)
Konuyu acar acmaz mi? :)
Peki moderatörlerin cevap verdiği konulara cevap vermek yerine cevapsız o konuyla alakalı diğer konulara cevap vermenizi önerdiğim kısmı niye atladınız? Konuyu açar açmaz cevap verebilir, çözüm kasmak için yapıyorsa yetkilerini alırız.

Çok önceden bir konuda moderasyon ekibinin "emeği" olduğu için istisna gösterebileceklerini söylemişlerdi. Sanırım Recep abinin yaptığı bir hatayı eleştirene bir yetkili söylemişti.

Yani bu durumu yöneticilere bildirmeyip böyle konuların altında yazmaya devam ederseniz hiçbir çözüme ulaşmayacaksınız. Destek sisteminden konu linkiyle birlikte talep oluşturun, inceleme yapalım. Yoksa bir moderatör hata yaptıysa tüm moderatörlerimizin bu şekilde yaptığını lanse etmeyiniz.

Her saat mi yoğun oluyor sevgili Arguviscaris? Geçmişte moderatörlük yapmış biri olarak çok iyi bilirsin. Eğer ki yoğunsa sence moderatör konuya cevap yazmakla uğraşır mı? Soruların cevabını biliyorsun, söylememe hiç gerek yok sanırım. :)

Peki moderatörlerin cevap verdiği konulara cevap vermek yerine cevapsız o konuyla alakalı diğer konulara cevap vermenizi önerdiğim kısmı niye atladınız? Konuyu açar açmaz cevap verebilir, çözüm kasmak için yapıyorsa yetkilerini alırız.
O konudaki mesaja rapor attım. Ve sorunumu açıkladım. Daha ne yapabilirim?

Peki moderatörlerin cevap verdiği konulara cevap vermek yerine cevapsız o konuyla alakalı diğer konulara cevap vermenizi önerdiğim kısmı niye atladınız?

Cunku orada sorun gormuyorum, saatlerce cevapsiz bekleyen konular varken isine gelen konuyu cevaplayip cozum isaretleyenlerden bahsediyorum.

Çözüm kasmak için yapıyorsa yetkilerini alırız.

Oyle bir kontrol yapsaydiniz o kisi hala moderator olmazdi :)

Ve raporuna dönüş dahi yapılmadı.
Cunku orada sorun gormuyorum, saatlerce cevapsiz bekleyen konular varken isine gelen konuyu cevaplayip cozum isaretleyenlerden bahsediyorum.

Büyük ihtimal aynı kişiden bahsediyoruz.

Rapor sistemiyle moderatörler ilgilenirken, destek sistemiyle yöneticiler ilgileniyor. Eğer ki talep açarsanız biz de inceleme yapabiliriz.

Maalesef ki açılan her konuyu, moderatörlerin cevap yazdığı her konuyu kontrol edemeyiz, edemiyoruz. Destek sisteminden talep açıp gözlemlerinizi paylaşsaydınız dediğiniz gibi sürekli çözüm kasan moderatör varsa, gerekli uyarılar kendisine yapılırdı.

Rapor sistemiyle moderatörler ilgilenirken, destek sistemiyle yöneticiler ilgileniyor. Eğer ki talep açarsanız biz de inceleme yapabiliriz.

Maalesef ki açılan her konuyu, moderatörlerin cevap yazdığı her konuyu kontrol edemeyiz, edemiyoruz. Destek sisteminden talep açıp gözlemlerinizi paylaşsaydınız dediğiniz gibi sürekli çözüm kasan moderatör varsa, gerekli uyarılar kendisine yapılırdı.
Hemen açıyorum.

@Emre C bey, bunun tek bir çözümü var: O da eğer açılan konu teknik destek konusuysa onaylayan moderatör doğrudan cevap yazmamalı. Başka şekilde çözüleceğini düşünmüyorum. Technopat Sosyal 3-5 kişinin baktığı forum değil. Cevabı bilen üye illaki çıkar.

@Emre C bey, bunun tek bir çözümü var: O da eğer açılan konu teknik destek konusuysa onaylayan moderatör doğrudan cevap yazmamalı. Başka şekilde çözüleceğini düşünmüyorum.
Eğer ki sorunun cevabını biliyorsa, çözümü biliyorsa yazmaması saçma değil mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı