Moderatörler bana gıcık mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Böyle bir şey mümkün değil. Hatırlıyorsanız raporladığınız saati söyleyin, bakalım.
Öncelikle ilginize teşekkür ederim. Yarın, öbür gün istenir diye ara sıra kaydettim ekran görüntüsü alıp. Kafamda on beş tane kadar görüntü alıp bir kenarda tutmak vardı, sonrasını kaydetmedim zaten. Bu durum, son moderatör alımından sonra fazlasıyla artmıştı. Hatalar göz önünde, fotoğraflardaki yorumların neredeyse hepsi moderatörler tarafından düzenlendikten sonra çekilmiş görüntüler. Bu tür baştan savma düzenlemeleri gördükten sonra raporlamayı da bırakmıştım, zaten onun üzerine bir önceki yorumumu yaptım. Ayrıca hangi raporum hakkında, hangi işlem uygulandı göremediğim ve konu konu takip etmediğim için ayrıntı veremeyeceğim. Bir de, neredeyse bütün yorumlar, açılan konuların ilk mesajlarının fotoğrafları. Yani iki kez kontrolden geçiyor. İlki yayına alınıp alınmamasıyla ilgili, ikincisi de yapılan yazım yanlışları da dahil olmak üzerinde genel kontrolle ilgili.

Ama ben "Moderatörler görevlerini tam anlamıyla yerine getirmiyor." tarzında bir yorum yaptığımda, hem konudan sınırsız yasaklanmıştım, hem de uyarı / ceza almıştım. Bunu da yönetici oldukları için sevgili @MF ve @Recep Baltaş 'a sormak, ulaştırmak isterim. Keşke "o moderatör" diyerek belli bir kişinin yaptığı hataları göz önüne getirebilsem lakin normal üye olarak bunu görebilmem mümkün değil, o nedenle "moderatörler" diyerek genelleme yapmak durumundayım.

Görüntüler bu şekilde:

Screenshot_1.pngScreenshot_2.pngScreenshot_3.pngScreenshot_4.pngScreenshot_5.pngScreenshot_6.pngScreenshot_7.pngScreenshot_8.pngScreenshot_9.pngScreenshot_10.pngScreenshot_11.pngScreenshot_12.pngScreenshot_13.pngScreenshot_14.pngScreenshot_15.pngScreenshot_17.pngScreenshot_18.pngScreenshot_19.pngScreenshot_20.pngScreenshot_21.pngScreenshot_22.png

Hataları görmek zor değil; yazım yanlışları mı dersin, anlatım bozuklukları mı dersin. Gözden kaçma imkanı olmayan o kadar çok hata var ki, ilk cümlelerde zaten bazıları. Dileyin daha nicelerini yollayayım, bu forumda yazım hatalarını takmayanlar kadar, dikkat edilmesi gerektiğini söyleyen ve edilmesini istesenen bir kitle de var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu hataların bir kısmı bizim dikkatsizliğimizden bir kısmı da kendi geliştirdiğimiz yazım düzenleme aracını biraz bilinçsiz kullanıyor oluşumuzdan kaynaklanıyor. Özellikle yeni arkadaşların moderatör araçlarına alışması zaman alan bir süreç.
Hataları görmek zor değil; yazım yanlışları mı dersin, anlatım bozuklukları mı dersin. Gözden kaçma imkanı olmayan o kadar çok hata var ki, ilk cümlelerde zaten bazıları. Dileyin daha nicelerini yollayayım, bu forumda yazım hatalarını takmayanlar kadar, dikkat edilmesi gerektiğini söyleyen ve edilmesini istesenen bir kitle de var.
Anlatım bozukluğunu düzeltilmesi elzem bir hata olarak görmüyoruz. Bizim için önemli olan doğru imla kullanılmış olmasıdır. Cümle devrik olabilir, anlatım bozukluğu olabilir, ona karışamayız. Site kurulduğundan bu yana Türkçe Kuralları'ndan kastımız her zaman Yazım Kuralları oldu. Bu konuda yanlış anlaşıldığımızı düşünüyorum. Yine de görüntülerde yazım hataları çoğunlukta, bu onlara bir bahane değil.

Gelen konuların neredeyse hepsi okunamayacak derecede hatalı. Biz bu konuların her birine şu işlemleri yapıyoruz:
  1. Konuyu okumak
  2. Okuduğumuzdan anlam çıkarmak ve uygun bir başlık belirlemek
  3. Yapılan hataları tespit edip gerekli uyarıları vermek
  4. Konu yanlış bölüme açıldıysa doğru bölümü bulup o bölüme taşımak
  5. Yazım hatalarını düzenlemek
  6. Siteye yüklenmeyen resimlerin hepsini bilgisayarımıza indirip bizzat siteye yüklemek
Bu işlemleri her bir konu için tekrarlarken arada dikkatimizden kaçan noktalar olabiliyor. Bu konuda sizden ricamız önemli bir hata gördüğünüzde bunu raporlamanız olacaktır. Bizim dikkatimizden kaçıyor da sizden kaçmıyorsa bunu lütfen bildirin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı