Modlanmış Windows 10 güvenli mi?

FETHİG4N

Centipat
Daha fazla  
Selamlar, ghost spectre YouTube kanalının modlamış olduğu Windows 10 sürümünü indirdim. Yaklaşık 3 ay oldu hiçbir sıkıntı yaşamadım orijinal siteden indirdiğim Windows 10 Home sürümü bunun yanında çöp kalır adamın kendi yaptığı menüden her şeyi indirip yapabiliyorsunuz ayrıca çok büyük bir hız farkı var bu nasıl olabiliyor? Siz bunu güvenli buluyor musunuz?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    217,9 KB · Görüntüleme: 109
  • menu.PNG
    menu.PNG
    155 KB · Görüntüleme: 108
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkaplanda ne olup bittiğini bilmediğin için her zaman güvenlik problemi yaşayabilirsin. Sorumluluk sana ait. Eğer ki Windows'un hafif sürümünü kullanmak istiyorsan Windows 10 Enterprise LTSC kullanabilirsin. Kendisi en hafif stabil Windows sürümüdür.

Modlu Windows'larda bildiğim kadarıyla virüs bulaşma oranı daha çok yüksek modlu Windows kullanmanızı önermem.

Mod guruplarının hiçbiri bu işi beleşe yapmazlar. Zararlı bir yazılım kurmasalar bile kesinlikle bilgilerinizi toplayacak bir arka kapı açmışlardır. Kişisel düşüncem bu.

Ha ben PC'yi sadece oyun işleri için kullanıyorum, önemli saklayacağım bir verim yok diyorsan, kendi alacağın bir risk ile herşeyi kurabilirsin.

Ghost spectreyi yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum. Onun haricinde ReviOS kullandım. ReviOS daha güvenilir gibi duruyor. Onu da deneyebilirsin. Hızlı olmasının sebebi arkada boşa çalışan servis yok. Ram kullanımı az. Windows'un yayınladığı işlemci zafiyeti uygulaması devredışı bırakılmış ondan işlemcin bir tık daha iyi çalışır normal windows 10'a göre.
Selamlar, ghost spectre YouTube kanalının modlamış olduğu Windows 10 sürümünü indirdim. Yaklaşık 3 ay oldu hiçbir sıkıntı yaşamadım orijinal siteden indirdiğim Windows 10 Home sürümü bunun yanında çöp kalır adamın kendi yaptığı menüden her şeyi indirip yapabiliyorsunuz ayrıca çok büyük bir hız farkı var bu nasıl olabiliyor? Siz bunu güvenli buluyor musunuz?
Bu arada kullandığım zaman boyunca ne internetimin kullanıldığını hissettim nede bilgisayarın gereksiz kastığını. 3-5 sevap işleyen kaldımı artık bu devirde bilemem :D
Ha nasıl anladın derseniz şöyle anlatabilirim. Sistemim ne iyi ne de kötü. Sürekli olarak 7/24 oyun oynuyorum. Sistemde ufak tefek kasmalar olsa mining yapıyor veya zombi oldu vs derdim. Upload öyle 100 mbps falan değil. İnternetimi kullansa illa farkederdim. Bunca zamandır da olmadı birşey. Ha ama şöyle birşey var. Ben sürekli format atarım cihazlarıma. Hem telefon hem bilgisayar. Ama son 8-9 aydır dokunmadım PC'ye. Ona rağmen sorunum yok.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı