Molly üretme ve yavru bakımı

EgemenAlev

Centipat
Daha fazla  
Mollylere karşı bir ilgim var ve üretmek istiyorum daha önce aldığım dişi molly 15 tane yavruladı fakat sadece 3 tanesi hayatta kaldı şu an sağlıklı gözüküyorlar fakat.
Neden diğerleri öldü bu konuda yardımcı olabilecek var mı?(şöyle üretilir yavrulara şu şekilde bakılır gibi.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Isıtıcım yoktu fakat günlük olarak kontrol ediyordum tam derece bilmiyordum fakat ılıktan biraz soğuktu denebilir yaklaşık 2 ay önce falan oldu ama 2 ayda bu ilgim iyice arttı o zaman sıcaklık ayarlamak aklıma bile gelmemişti.

Akvaryumda başka balık var mı? Akvaryum boyutları nelerdir? Sıcaklık ne kadar? gibi bir sürü parametre var bura da. Sıcaklık düşükse hayatta kalamayabilirler, diğer balıklar yemiş olabilir veya akvaryumda ki su değerleri kötüdür.

Akvaryumda başka balık var mı? Akvaryum boyutları nelerdir? Sıcaklık ne kadar? gibi bir sürü parametre var bura da. Sıcaklık düşükse hayatta kalamayabilirler, diğer balıklar yemiş olabilir veya akvaryumda ki su değerleri kötüdür.
Yavruların büyüdüğü akvaryumda başka balık yoktu su değerlerinin kötülüğünde olabilir yavrular zarar görebilir diye korktuğumdan suyu hiç değiştirmemiştim.

Bir de hocam mollylerimi nasıl üretebilirim yazma şansınız var bilginiz varsa ?

Sudaki amonyak oranı yüksek ise yavruların gelişimi veya yaşaması sekteye uğruyor, yavrular doğmadan önce haftalık %30-40 civarı su değişimlerini kesinlikle aksatmayın. Ayrıca hamile olan dişi balığı büyük yavruluk olmak şartı ile alıp yavrulukta doğumunu yaptırabilirsiniz. Yavrular 1 haftalık olduktan sonra su değişimi yapmaktan korkmayın, değişim yaptığınız suyun sıcaklığı ile akvaryum sıcaklığı eşit olur ise hiç bir sorun teşkil etmez.

Sudaki amonyak oranı yüksek ise yavruların gelişimi veya yaşaması sekteye uğruyor, yavrular doğmadan önce haftalık %30-40 civarı su değişimlerini kesinlikle aksatmayın. Ayrıca hamile olan dişi balığı büyük yavruluk olmak şartı ile alıp yavrulukta doğumunu yaptırabilirsiniz. Yavrular 1 haftalık olduktan sonra su değişimi yapmaktan korkmayın, değişim yaptığınız suyun sıcaklığı ile akvaryum sıcaklığı eşit olur ise hiç bir sorun teşkil etmez.
Zaten rafyalı bir yavruluk hazırlamıştın annenin yemesini engelledi önerilerinizi kullanacağım ama üretimi nasıl hızlandırabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı