Monitör 1-2 saniye çalışıp kapanıyor

NT_WaYn

Centipat
Daha fazla  
RAM
8 GB ram
Ekran kartı
AMD Radeon HD 5600/5700
Anakart
Asus H81M-plus
İşlemci
i5 4590 3.30 ghz
Merhaba. 1 aydır bu sorunla karşı karşıyayım. Normal bir şekilde PC'yi açıyorum ve bilgisayar normal çalışıyor ama sonra ekran en fazla 2 saniye görüntü verip kapanıyor ardından birkaç saniye geçince yine 2 saniye görüntü geliyor ve gidiyor. Bilgisayar hâlâ çalışmaya devam ediyor ve ekran kapalı duruyor. Bazen (2-3 defa tek çalıştı) tam olarak çalışıyor (bu çalışma süresi boyunca sorun olmuyor fakat kapatıp açmaya çalışınca yine aynı yerden devam ediyor). Monitör de ki kapatma tuşuna basıp açınca ekran yine gidip geliyor. Bilgisayarda sorun yok kabloları kontrol ettim ve değiştirdim ama durum aynı. Monitörü farklı bir kasa da denedim yine olmadı. Sorun monitörde buna eminim. Bilgisi olan varsa aydınlatsın yoksa monitör elimde parçalanacak :)

1. Farklı hdmi veya vga kablolar ile deneyin. (Kaliteli kablolar olsun).
2. Monitör floresanlarında problem olabilir.
3. Monitörün harici adaptörü var ise adaptör ile monitörü kontrol edip amper ve voltajları uyuyormu bakın.

Monitörü farklı bir kasa da denedim yine olmadı.

Bunu yaptıktan sonra monitör farklı bir sistemde yine gelip gitmeye devam ettiyse sorun ortada. Monitörün ömrü dolmuş. Aynı sisteme ve aynı kablolara farklı bir monitör bağla bir de böyle dene. Kesin sonuca gidersin.

Bunu yaptıktan sonra monitör farklı bir sistemde yine gelip gitmeye devam ettiyse sorun ortada. Monitörün ömrü dolmuş. Aynı sisteme ve aynı kablolara farklı bir monitör bağla bir de böyle dene. Kesin sonuca gidersin.
Farklı sistemde gidip gelmeye devam etti evet :/ eğer farklı bir monitör bulursam deneyip sonucu paylaşırım.

2. Monitör floresanlarında problem olabilir.
Floresanda problem olup olmadığını nasıl anlarım?

Geri
Yukarı