Monitör ekranını kararıp gelmesi

LeFeyn

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni bir ASUS VG249Q model monitör aldım. İçinden DP kablosu çıkmıyor bu nedenle bir de paugge vesa sertifikalı 1.4 DP siparişi verdim. Şu anda bu ikiliyi kullanıyorum ancak internette gezinirken veya masaüstünde monitör ekranı belki saliselik olarak kararıp geri geliyor. Monitör kapanmıyor sadece ekran kararıp hemen geri geliyor. Monitörde bir problem olduğunu sanıyorum ancak bazı forumlarda ekran kartında da problem olabilir demişler. Ekran kartım MSI Gaming X RX 5700XT. Acaba sorunun neden kaynaklanabileceği hakkında fikir sahibi olan var mı? NVIDIA tarafında DP Driver'i'ı falan varmış galiba, çoğu kişi bunu kurunca düzelmiş ama AMD'de böyle bir Driver bulamadım.

Bence o kadar para vermene değmez, işlemci zaten 3600. O.C yapmayacan deliler gibi pompa sesiyle de uğraşamam dedim. Gittim tertemiz Arctic Frozer 34 duo aldım 338 ye hem de. Bu aralıkta alabileceğin üstelik çift fanlı en iyi en kaliteli soğutucu sesinden görüntüsünden vs son derece memnunum kesinlikle öneririm.

Bence o kadar para vermene değmez, işlemci zaten 3600. O.C yapmayacan deliler gibi pompa sesiyle de uğraşamam dedim. Gittim tertemiz Arctic Frozer 34 duo aldım 338 ye hem de. Bu aralıkta alabileceğin üstelik çift fanlı en iyi en kaliteli soğutucu sesinden görüntüsünden vs son derece memnunum kesinlikle öneririm.
Arctic Frozer 34 Duo bende almayı düşünüyordum sonra dedim ki bir kere olsun iyi bir şey olsun ancak yeni monitör aldım onun borcu bitene kadar alamam sanırım bir şey. 😀 Bu süre içinde canıma tak ederse artık Arctic'te alabilirim.

Freesync açıksa kapalı dener misiniz? Sürücü notlarında Sync açıkken kararmalar yapabileceğini söylüyor sürücü notlarında. Ayrıca HDMI ilr 120 Hz'den fazla alamaz demişler ama hem ekran kartınız hem monitörünüz HDMI ile de 144 Hz destekliyor.

Freesync açıksa kapalı dener misiniz? Sürücü notlarında Sync açıkken kararmalar yapabileceğini söylüyor sürücü notlarında. Ayrıca HDMI ilr 120 Hz'den fazla alamaz demişler ama hem ekran kartınız hem monitörünüz HDMI ile de 144 Hz destekliyor.
Şu anda HDMI ile görüntü alıyorum ve kararma olmadı. Biraz daha kullandıktan sonra FreeSycn kapalı da deneyeceğim. Umarım sorun kablodadır da beni servisle falan uğraştırmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı