Monitör hoparlörünü veya kulaklığı masaüstünden seçerek kullanmak

korro

Hectopat
Daha fazla  
ASUS H7 Core kablolu kulaklık aldım, normalde monitörün hoparlörünü kullanıyorum. Ama bazı oyunlarda bu kulaklığı kullanmak istiyorum, anakartım MSI B450-A promax, Realtek sürücülerim güncel.
Şimdi istediğim her seferinde jaklardan söküp takarak değil de yazılımsal olarak masaüstünden seçerek hoparlörü ve kulaklığı kullanmak. Bunu nasıl yaparız? Kasanın ne arkasındaki çıkışlardan ne de ön panelindeki hdport bağlantısından ses gelmiyor bu arada, oysaki anakartta bağlı ön panel jakı. Yardımcı olur musunuz? Ve verdiğim resimde hangi jak kulaklığın mikrofonu, hangi jak kulaklığın ses çıkışıdır? Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• msi-b450-a_pro-max-io-hero.png
    msi-b450-a_pro-max-io-hero.png
    24,9 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
İstediğin bu şekilde miydi tam anlamış değilim ama...(sslerin kusuruna bakma acele yaptım :D )

Sağ alttan ses simgesine tıklayıp ssteki gibi sağ üsttekine tıklarsan seçenekler çıkıyor. Oradan monitör kulaklık ya da hoparlöre hızlı geçiş yapabilirsin. Kasanın üst kısmında kulaklık ve Mic için giriş yok mu?

Dosya Ekleri

• ses 2.png
    ses 2.png
    64,4 KB · Görüntüleme: 13
  • ses.png
    ses.png
    39,9 KB · Görüntüleme: 24
İstediğin bu şekilde miydi tam anlamış değilim ama...(sslerin kusuruna bakma acele yaptım :D )

Sağ alttan ses simgesine tıklayıp ssteki gibi sağ üsttekine tıklarsan seçenekler çıkıyor. Oradan monitör kulaklık ya da hoparlöre hızlı geçiş yapabilirsin. Kasanın üst kısmında kulaklık ve Mic için giriş yok mu?
İşte bende kulaklık seçeneği gözükmüyor. Kasanın üstünde var ses giriş-çıkış ama çalışmıyor. Sadece monitörün altındaki ses giriş-çıkış kısmından ses alabiliyorum ve monitörün hoparlörlerlinden ses alıyorum.

Şu şekilde...

Dosya Ekleri

• hoparlor.png
    hoparlor.png
    134,3 KB · Görüntüleme: 22
Realtek sürücüsü ve konsolu kurulu, zaten Aygıt Yöneticisinde gözüküyor hem monitör hem Realtek ancak ses gelmiyor anakarttan?

Realtek sürücüsü ve konsolu kurulu, zaten Aygıt Yöneticisinde gözüküyor hem monitör hem Realtek ancak ses gelmiyor anakarttan?
BIOS'ta HD Audio Controller açık değil mi?

DDU ile tamamen temizlemeyi ve yeniden kurmayı da deneyin. Her şeye rağmen çalışmıyorsa ses çipi sizlere ömür olabilir. O anakarttaki çipin durduk yere çipin arızalandığına dair birkaç forumda da okudum şimdi.

BIOS'ta HD Audio Controller açık değil mi?

DDU ile tamamen temizlemeyi ve yeniden kurmayı da deneyin. Her şeye rağmen çalışmıyorsa ses çipi sizlere ömür olabilir. O anakarttaki çipin durduk yere çipin arızalandığına dair birkaç forumda da okudum şimdi.

Evet HD açık, peki USB ses kartı alsam o çalışır değil mi?

Evet HD açık, peki USB ses kartı alsam o çalışır değil mi?
Çalışır ancak bütçe varsa güzel bir PCI-e kart almanızı öneririm.

Tavsiyem:

Bütçem yok, USB tercih etmek istiyorum diyorsanız da:

Hiçbir USB kartın dahili çip kadar iyi olmayacağını da hatırlatırım.

Geri
Yukarı