Çözüldü Monitör Hz'ni silmek mümkün mü?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kazım Karakaya

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
-
Windows 10'da 60 Hz monitörüm 75 Hz olarak da gözüktüğü için Refresh Rate seçeneği olmayan oyunlarda otomatik olarak 75 olarak çalışıyor, ve monitörüm aslında desteklemediği için görüntüyü alamıyorum. Birkaç kez Alt+Tab yapıp oyuna geri gelmem gerekiyor. Benim Windows ayarlarından 75 seçeneğini silme gibi bir şansım var mı veya herhangi bir alternatif?

1605951346231.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal çözünürlükte zaten 60 Hz kullanıyorsunuz. Sadece 75 Hz destekleyen bazı özel çözünürlüklerde 75 Hz kullanabilirsiniz.

Silemezsiniz, silmenize de gerek yok.

Artı -2 Eksi
Normal çözünürlükte zaten 60 Hz kullanıyorsunuz. Sadece 75 Hz destekleyen bazı özel çözünürlüklerde 75 Hz kullanabilirsiniz.

Silemezsiniz, silmenize de gerek yok.
Arkadaşım dedim ki oyuna bir giriyorum 75Hz açılmış ama monitörüm desteklemiyorsa ne olur? Bozuk görüntü alırım, ne demek silmenize de gerek yok?

Çözüm
(3) [Rehber] Monitörü Overclock Etmek - Technopat Sosyal
Konudaki programı kullanarak yeni Hz değeri oluşturmak yerine var olan değeri silebilirsiniz.
Dediğiniz gibi yaptım; şu an seçeneklerde 75 Hz seçeneği bulunmuyor. Oyuna da gireceğim birazdan. Çözüldüğünü umuyorum.
Bas baya silmenize gerek yok. Her duyduğunuza inanmayın. Monitörünüz bazı özel çözünürlüklerde 75 Hz destekliyor.
1440x900 çözünürlüğünde 60Hz desteklediğini kendisi belirten eski monitörüm yine 1440x900 çözünürlüğünde 75Hz çalışacak, ha peki.

Yeni konular

Geri
Yukarı