Monitör kırık gelirse ne yapılmalı?

• Konuyu başlatan 89666
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 894
Test edene kadar değil de kutuyu açıp fiziksel olarak kontrol edip tutanak tutturunuz.

Bir monitör sipariş ettim. Kargo geldiğinde test edene kadar kargocuyu kapıda tutmalı mıyım? Kırık çıkarsa ne yapmalıyım?

Kargocuyu kapıda tutabileceğinizi zannetmiyorum. Ürünü paketinden çıkarırken videosunu çekerek kayıt altına alıp bir sorun çıkarsa kanıt diye kullanabilirsiniz.

Bir monitör sipariş ettim. Kargo geldiğinde test edene kadar kargocuyu kapıda tutmalı mıyım? Kırık çıkarsa ne yapmalıyım?
Kargo hasarlı gelirse mutlaka tutanak tuttur ama kutu sağlam gelirse kargo firması içeriğinden sorumlu olmaz ve kutuyu açmanı beklemez. Ama kutuyu açıp fişe takana kadar video kaydı altına alabilirsin.

Ürün geldiği zaman tarih, saat, dakikayi söyleyin. Sonra kamera göstererek ürünü açıp test edin. En azından kanıt olur elinizde.

Kargo kutusunun altına üstüne bak. Bir ezilme, kutunun şeklinde değişiklik vs. yoksa kargonun tutanak tutabileceği bir problem olmaz.

Hocam ismini vermeden bazı firmalar elektronik ürünleri almamak için kenarına bir çizik atıp kullanıcı hatası diyebiliyor o yüzden en iyisi video çekmek.

Yeni konular

Geri
Yukarı