Sipariş ettiğim monitör kırık şekilde geldi

karagozyigitcan

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle merhaba, ortalama 1 hafta önce sipariş ettiğim monitörüm bugün geldi. Ama beklenmeyecek bir sorunla karşılaştım. Gelen monitörün yukarıdan aşağıya kırık olduğunu gördüm incehesap.com'dan almıştım orayı aradım ve bana sorunun onlardan kaynaklanmadığını, kargodan olduğunu söylediler lakin kutusunda hiçbir şekilde açılma ve zorlama görünmüyor. İade ya da arıza kaydı ya da bir değişim kaydı oluşturmadılar. Monitörün görüntüsü ektedir;

Benim nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Sorun sadece ekranda yani LED'de mi yoksa panelde mi olduğunu bilmiyorum nasıl anlayabilirim? Garanti belgesinin arkasında yazan numarayı aradım imalatçısının olduğu yeri sorunun kişisel bir sorun olduğunu söylediler garanti kapsamına girmiyormuş ama ben hiçbir şey yapmadım uyandım kargo gelmişti ve kullanmak, takmak istedim bir anda böyle bir sorunla karşılaştım. Bir diğer sorum ise yaptırmaya kalksam ne kadar bir tutarı olur. Teşekkür ediyorum.

IMG_20200420_123648.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kargo şirketini arayabilirsin belki düşürmüşlerdir.

Aradım hatta direkt gidip konuştum. Verdikleri cevap şu şekilde oldu İzmir'de yaşıyorum ben sorun ilk kargolanan yerde yani İstanbul'dan kaynaklı olabileceğini ve onların hiçbir şey yapamayacaklarını söylediler. Ki haklılar da hangi şubenin peşinde koşacağım ki.

Geçmiş olsun çok üzüldüm. Keşke kargocuyu bekletip imza atmadan en azından inceleseydiniz. Ya da kutuyu açarken video çekseydiniz haklı konumda olurdunuz.

Ben uyuyordum babam gidip almış sevineyim bir anda göreyim diye lakin açınca şok oldum resmen hayır hiçbir şey de yapamıyorum durumla alakalı. Baya bir Google Search ettim. Monitör fiyatına tamiri oluyor gibi şeyler söylediler. Ne yapacağımı hiç bilmiyorum.

Hocam size gelen şubeye gidip tutanak tutmanız lazım. Onlar bir şey yapamayacak o bir şey yapamayacak ee kim yapacak? Sorun öyle çözülmezse en yakın zamanda tüketici hakem heyetine başvurun.

Kesinlikle katılıyorum @karagozyigitcan. Babanı al kargoya gidip tutanak tutturun. Olumsuz sonuç alırsanız Thk'ya başvurun. E devlet üzerinden dahi başvuru var.

Yeni konular

Geri
Yukarı