Sipariş ettiğim monitör kırık şekilde geldi

karagozyigitcan

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle merhaba, ortalama 1 hafta önce sipariş ettiğim monitörüm bugün geldi. Ama beklenmeyecek bir sorunla karşılaştım. Gelen monitörün yukarıdan aşağıya kırık olduğunu gördüm incehesap.com'dan almıştım orayı aradım ve bana sorunun onlardan kaynaklanmadığını, kargodan olduğunu söylediler lakin kutusunda hiçbir şekilde açılma ve zorlama görünmüyor. İade ya da arıza kaydı ya da bir değişim kaydı oluşturmadılar. Monitörün görüntüsü ektedir;

Benim nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Sorun sadece ekranda yani LED'de mi yoksa panelde mi olduğunu bilmiyorum nasıl anlayabilirim? Garanti belgesinin arkasında yazan numarayı aradım imalatçısının olduğu yeri sorunun kişisel bir sorun olduğunu söylediler garanti kapsamına girmiyormuş ama ben hiçbir şey yapmadım uyandım kargo gelmişti ve kullanmak, takmak istedim bir anda böyle bir sorunla karşılaştım. Bir diğer sorum ise yaptırmaya kalksam ne kadar bir tutarı olur. Teşekkür ediyorum.

IMG_20200420_123648.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Teknik olarak sorunun ne olduğu ile vakit kaybetme , kutusunda zorlama ve darbe yok ise kutunun fotograflarını çekip alışveriş yaptığın yere ilet mağazadan ya da depoda paketleyenden kargo saatine kadar sana ulaşana kadar geçen sürecte senin hiç bir şekilde sorumluluğun yok, kutusunda darbe yada hasar olsa zaten teslim almazsın, bu şelkikde açık seçik mağaza yöneticisi ile iletişime geç, olumsuz cvp alırsanda konuştuğun kişiye hukusal hakkını arayacağını belirt arkadaşların dediği gibi Tüketici Hakem Heyeti biraz zaman alsa da senden yana karar verecektir.

Hocam size gelen şubeye gidip tutanak tutmanız lazım. Onlar bir şey yapamayacak o bir şey yapamayacak ee kim yapacak? Sorun öyle çözülmezse en yakın zamanda Tüketici Hakem Heyetine başvurun.
Tutanak tutturamaya çalıştım fakat şunu söylediler kargoyu aldığınız anda kontrol etmediğiniz için sorunun bizden dolayı kaynaklı olup olmadığını biz bilemeyiz belki evde oldu bize kakalamaya çalışıyorsunuz gibi şeyler söylediler kafayı yiyecektim
Kesinlikle katılıyorum @karagozyigitcan. Babanı al kargoya gidip tutanak tutturun. Olumsuz sonuç alırsanız Thk'ya başvurun. E devlet üzerinden dahi başvuru var.
Muhtemelen yarın ilk işim onu yapmak olacak.Çok teşekkür ediyorum zahmet edip yazdığınız için

Tutanak tutturamaya çalıştım fakat şunu söylediler kargoyu aldığınız anda kontrol etmediğiniz için sorunun bizden dolayı kaynaklı olup olmadığını biz bilemeyiz belki evde oldu bize kakalamaya çalışıyorsunuz gibi şeyler söylediler kafayı yiyecektim
Kargo şubelerini bu yüzden sevmiyorum. 20-40 TL fazla para verip Vatan şubesinden almaya çalışıyorum. Siz hiç uğraşmadan THH'ye başvurun hocam.

Teknik olarak sorunun ne olduğu ile vakit kaybetme , kutusunda zorlama ve darbe yok ise kutunun fotograflarını çekip alışveriş yaptığın yere ilet mağazadan ya da depoda paketleyenden kargo saatine kadar sana ulaşana kadar geçen sürecte senin hiç bir şekilde sorumluluğun yok, kutusunda darbe yada hasar olsa zaten teslim almazsın, bu şelkikde açık seçik mağaza yöneticisi ile iletişime geç, olumsuz cvp alırsanda konuştuğun kişiye hukusal hakkını arayacağını belirt arkadaşların dediği gibi Tüketici Hakem Heyeti biraz zaman alsa da senden yana karar verecektir.
Olumsuz cevap aldım dediğin gibi dostum.Yarın ilk işim THH'ye başvurmak olacak umarım olumlu bir sonuç alırım
Kargo şubelerini bu yüzden sevmiyorum. 20-40 TL fazla para verip Vatan şubesinden almaya çalışıyorum. Siz hiç uğraşmadan THH'ye başvurun hocam.
Teşekkür ediyorum öncelikle zahmet edip yazdığın ve ilgilendiğin için dostum.Yarın ilk işim THH'ye başvurmak olacak.

Kendi başıma gelmedi ancak böyle olaylardan dolayı tecrübelendim. Kargocu aşşağıdan zile bastığında kameramı açıp elimde tutarak kapıyı açıyorum. İlk başta sadece sesleri çekiyorum kargocunun belki görüntülenmek istememesine karşı tedbir amaçlı. Kargocuya direk kargoyu teslim almadan kontrol amaçlı açmak istediğimi söylüyorum. İzin vermemesi durumunda kamerayı kendisine doğrultup isim soyisim alacağımı söylüyorum. Kargoyu teslim alıp açtıktan sonra çalışır durumda olup olmadığına kadar video çekimini sürdürüp videoyu kapatıyorum. En garanti yol gibi duruyor benim gözümde.

Kendi başıma gelmedi ancak böyle olaylardan dolayı tecrübelendim. Kargocu aşşağıdan zile bastığında kameramı açıp elimde tutarak kapıyı açıyorum. İlk başta sadece sesleri çekiyorum kargocunun belki görüntülenmek istememesine karşı tedbir amaçlı. Kargocuya direk kargoyu teslim almadan kontrol amaçlı açmak istediğimi söylüyorum. İzin vermemesi durumunda kamerayı kendisine doğrultup isim soyisim alacağımı söylüyorum. Kargoyu teslim alıp açtıktan sonra çalışır durumda olup olmadığına kadar video çekimini sürdürüp videoyu kapatıyorum. En garanti yol gibi duruyor benim gözümde.
En mantıklısını yapıyorsun hocam ama hiçbir şekilde başıma gelmediği için ya da olursa firma ne bileyim diğer insanlar bir çözümünü bulur belki diye hiçbir şekilde öyle bir şey denemedim ya da yapmadım.Bu insanlar muhtemelen bu dilden anlıyor iyi niyet ya da nezaketten anlamıyor.Teşekkür ediyorum ilgin alakan için.

Geri
Yukarı