Monitör mü yükseltilmeli ekran kartı mı?

Okipulllup

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, benim gerçekten ciddi miktarda ghosting yapan bir monitörüm var. Ben ekran kartımı güçlendirsem onu mu değiştirsem bilemiyorum sizce ne yapmalıyım? Şu an kullandığım ekran kartı RX 580 2048sp ve ben normal RX 580 8 GB almayı düşünüyorum. Arada 15-20 FPS fark var sizce ne yapmalıyım monitör olarak da ASUS TUF Gaming VG249Q1A düşünüyorum. Hangisini almam daha mantıklı olur? (bütçe 4500 eğer bunlardan daha iyi seçenekler varsa bu fiyat bandında onları da söyleyebilirseniz çok mutlu olurum)

Hangisini ilerde yapmak daha kolay, hangisini ilerde yapmak daha zorsa sizin için bunu düşünün ve seçim yapın. Ben monitörü ilerde daha kolay değiştiririm diyorsanız ekran kartını yükseltin mesela.

Hocam sizle benzer durumum var ben monitör aldım ama bozuk çıktığı için iade ettim, sonra dedim ki ghosting var ama gözüme çarpmıyor ve işlemci yükseltmek daha mantıklı olur, iade geldiği zaman işlemciyi 2600'den 5600e çekeceğim, ondan sonra elimdekileri satıp ekran kartını RX 580'den RTX 2060 yapacağım gibi duruyor.

Merhaba, benim gerçekten ciddi miktarda ghosting yapan bir monitörüm var. Ben ekran kartımı güçlendirsem onu mu değiştirsem bilemiyorum sizce ne yapmalıyım? Şu an kullandığım ekran kartı RX 580 2048sp ve ben normal RX 580 8 GB almayı düşünüyorum. Arada 15-20 FPS fark var sizce ne yapmalıyım monitör olarak da ASUS TUF Gaming VG249Q1A düşünüyorum. Hangisini almam daha mantıklı olur? (bütçe 4500 eğer bunlardan daha iyi seçenekler varsa bu fiyat bandında onları da söyleyebilirseniz çok mutlu olurum)
FPS oyunu oynuyorsan monitör yeni çıkan oyunları oynamak ve performans istiyorsan ekran kartı. Ama kendini bu şekilde kısıtlama ikisini de al görüntü ve estetik haz açısından ikisi de bilgisayar için önemli parçalar.

Geri
Yukarı