Monitörde dikey çizgiler var

ygtakgn

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, benim sorunum biraz değişik. Mesela başka oyunlarda sıkıntı olmazken Valorant lobideyken veya ayarlar menüsündeyken yazılara dikkat ediyorum çamurlu gibi net değil gibi. Oyuna girince de karakterlerin etrafındaki kırmızı çizgilerde pikselleşme oluyor. Başka oyunlarda sıkıntı yok. Twitch izlerken sıkıntı yok. Ve şöyle bir şey fark ettim özellikle siyah duvar kağıdında monitöre yeterince yaklaşınca soyut bir şekilde dikey çizgiler görebiliyorum belki normalde bir insanın dikkat dahi etmeyeceği çizgiler olabilir bunlar. Ekran kartı hakkında aklınıza gelebilecek her şeyi yaptım NVIDIA ayarlar dahil. Aklıma PSU yetersizliği veya topraklanmadan dolayı olabileceği geliyor. 2 ay önce böyle bir sorun yoktu ve monitör paneline herhangi bir darbe gelmedi. Ayrıca Windows Update yaparken yüklemeyle ilgili bir sorundan bahsediyor acaba eksik bir Update görüntüsel sıkıntılar yaratıyor olabilir mi? FPS açısından hiçbir sıkıntım yok R5 5600X ve 3060 Ti kullanıyorum oyunlarda FPS düşüşü yok. Sıvı soğutmam var ısınma sorunu çekecek kadar PC'yi de yormuyorum. Anlayacağınız benim sorunum monitörden mi oyundan mı PSU'dan mı yoksa ekran kartından mı anlamış değilim. PSU 650W+80 sertifika Thermaltake.

Görselle desteklerseniz çok iyi olur. Problemi tam olarak anlayamadım.

Valorant'tan alacağım bir görsel anlaşılır olur mu bilmiyorum ama deneyeceğim.

Ekran Görüntüsü (49).png
Ekran Görüntüsü (43).png

Ekran Görüntüsü (42).png

Son düzenleme:

Jett'e odaklanırsanız karakter üzerinde bir pikselleşme veya dikey çizgi fazlalığını farkedebilirsiniz. Tabii ki ekran görüntüsünü yüklemekten kaynaklı pikselleşmeler de var fakat çok fazla değil neredeyse böyle gözüküyor.

Jett'e odaklanırsanız karakter üzerinde bir pikselleşme veya dikey çizgi fazlalığını farkedebilirsiniz. Tabii ki ekran görüntüsünü yüklemekten kaynaklı pikselleşmeler de var fakat çok fazla değil neredeyse böyle gözüküyor.
1652820694696.png

Dikey çizgi göremiyorum da pikselleşme normal değil mi uzaktaki bir görüntü için?

Eki Görüntüle 1391090
Dikey çizgi göremiyorum da pikselleşme normal değil mi uzaktaki bir görüntü için?
oyun içerisinde ekran görüntüsü almak çok zor olduğu için o an orayı alabildim fakat yakındaki bir karakter için de böyle bir pikselleşme mevcut. Telefondan baktığımda da aynı sonucu gördüm bu arada.
oyun içerisinde ekran görüntüsü almak çok zor olduğu için o an orayı alabildim fakat yakındaki bir karakter için de böyle bir pikselleşme mevcut. Telefondan baktığımda da aynı sonucu gördüm bu arada.
şuan bu fotoğrafta gördüğünüz bozulma oyuna genel olarak işlemiş durumda.

Geri
Yukarı