Çözüldü Monitörde durduk yere beyaz çizgi oluştur

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ahmetuzcu

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
4 ay evvel, memlekete gitmeden önce böyle bir problem yoktu. Monitörün her şeyi çalışıyordu, bugün açıp baktım ekranda kocaman beyaz çizgi var. Mouse imlecini üstüne sürükleyince bile imleç kayboluyor. Evde kedim yok, kimse yaşamıyor. Darbe almadı. Neden böyle oldu durduk yere?

D8B63E2D-969C-4D84-A301-6E0FA3880AC8.jpeg

Marka AOC.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Beyler saç kurutma makinesini sıcak ayarına getirip ekrana doğru püskürtün düzeliyor. Mucize gibi 😃
4 ay evvel, memlekete gitmeden önce böyle bir problem yoktu. Monitörün her şeyi çalışıyordu, bugün açıp baktım ekranda kocaman beyaz çizgi var. Mouse imlecini üstüne sürükleyince bile imleç kayboluyor. Evde kedim yok, kimse yaşamıyor. Darbe almadı. Neden böyle oldu durduk yere?

Eki Görüntüle 1907616

Marka AOC.
Monitör sizlere ömür ya panelin komple değişmesi lazım yada yeni bir monitör alınması gerek başka çözümü yok.

Bazen çok soğuk veya sıcakta panellerde oluyor diye biliyorum. Odada klima çalışıyorsa ve monitör alırı serinse biraz ısındıktan sonra düzeliyordu buna benzer şeyler. Ama durduk yere de yaşanması muhtemel.

Eki Görüntüle 1907616

Marka AOC.

Bence en doğru hareket yeni bir monitör almak olacaktır.

Eki Görüntüle 1907616

Marka AOC.
Hocam vursanız çözülür gibi duruyor denediniz mi ?

Geri
Yukarı