Monitörde No signal hatası

Furkan Balcı

Hectopat
Daha fazla  
Monitörüm AOC E2043Fs 1600e900. Normalde sorunsuz bi şekilde kullanıyorum ama bazı oyunlarda çıt diye no signal veriyor. Önce bu hatayı LoL oynarken keşfettim. Pencere moduna alıp 1280x720 oynayınca sorun çıkarmamaya başladı. Fakat bazı paladins, Need for Speed'in bazı oyunları vb hata veriyor. 1280x720 yapsam bile pencere moduna alsam bile en düşük çözünürlük ayarlarına alsam bile oynatmayan oyunlar oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitöre giden sinyal kesildiğinde monitörün de doğal olarak "Sinyal yok" diyor. Sinyali kim gönderiyor monitöre ? Ekran kartın. Yani anlayacağın sorun monitörde değil, ekran kartında.

Peki bu sorun neden olur? Isınmadan. Ekran kartın aşırı ısındığından kendini kapatıyor. Kartı sök ve vücudundaki statik elektriği attıktan sonra temizle. Mümkünse termal macunu da yenile. Kartın pasif soğutmalı ise bir fan takmayı dene.

Monitöre giden sinyal kesildiğinde monitörün de doğal olarak "Sinyal yok" diyor. Sinyali kim gönderiyor monitöre ? Ekran kartın. Yani anlayacağın sorun monitörde değil, ekran kartında.

Peki bu sorun neden olur? Isınmadan. Ekran kartın aşırı ısındığından kendini kapatıyor. Kartı sök ve vücudundaki statik elektriği attıktan sonra temizle. Mümkünse termal macunu da yenile. Kartın pasif soğutmalı ise bir fan takmayı dene.

Kartımın pasif soğutmalı olduğunu nereden anlayabilirim ve klasik ufak soğutucular oluyor onlardan olur mu? hatta insanlar yüzüne hava vursun diye yazın kullanıyorlar o macunu deneyebileceğemi sanmıyorum pek anlamıyorum bu işlerden sonra mazallah bilgisayar bozulur geri takamam falan bilgisayarcılara güvenmiyorum açıkçası tamire diye veririm parçaları yağmalarlar bi yardımcı olabilirmisin bu diş macunu falan gibimi? o soğutucu olurmu? macunu nasıl kullanacağım şimdiden teşekkür ederim

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı