Monitörümün görüntüsü aniden gidiyor

Ay inanamıyorum :D Amcamların monitörü :D Hahahha :D
Amcamlar kaç senedir kullanıyor. Tık bile demedi. Yengem bilgisayara yaklaştırmıyor zaten. Bozulmuyor olması doğal :)

Mert'in dediği gibi deneme yanılma yöntemi ile sorunlu parçayı tespit etmelisin. En azından monitörün sağlam olup olmadığını anlamalısın, başka bir monitörde deneyerek.

Ay inanamıyorum :D Amcamların monitörü :D Hahahha :D
Amcamlar kaç senedir kullanıyor. Tık bile demedi. Yengem bilgisayara yaklaştırmıyor zaten. Bozulmuyor olması doğal :)

Mert'in dediği gibi deneme yanılma yöntemi ile sorunlu parçayı tespit etmelisin. En azından monitörün sağlam olup olmadığını anlamalısın, başka bir monitörde deneyerek.

Amcamlarda da bu monitörden var. Onlarınkinde de sorun yok.

Ama şöyle bir şey, 1440x900'den 1366x768'e geçince insan afallıyor.

Ben 1920*1080 23 inç monitörden buna geçince kibrit kutusuna bakıyor gibi hissediyorum :D
O değil de şansa bak ya :D İlk aldığımız kasalar aynı, amcalarımızın monitörleri aynı :D Hemşeri çıkarsak şaşırmam :)

Bu arada FlamBoyat sonuçlarını bekliyoruz. Gerçi ben monitörde bir sorun olduğunu hiç sanmıyorum. Ekran kartından şüpheleniyorum.

Eğer yeterli bilgin var ise BIOS'dan onboard ekran kartını aktif et ve anakartın arkasından bağla monitörü. Bu da sorunlu parçayı bulmana yardımcı olacaktır.

M3rt Aynen dostum o monitör :D Arkadaşlar sorun monitörde sanırım. Çünkü Laptop a bağladım monitörü video izledim 1 saat ve sorun verdi ekran karardı. Ne yapabilim bundan sonra ?

Monitör tam güç alamadığı için kapanıyor olabilir ekran kartının bağlantılarını ve psuyu kontrol edin.

Floresanlar tükenmişde olabilir.

Şaka mı yapıyorsun? Monitör gücünü kasadan veya ekran kartından almaz...

//Tamirci 100 TL derse verme, ben sana HKC satayım az daha üstüne :)

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı