Monitörün %15'lik kısmında anlık ışık azalması

bateristegosu

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhabalar,

Asus'un VS239HV monitörünü kullanmaktayım. 2 gün önce, fotoğrafta da göründüğü gibi monitörün sağ altında anlık ışık azalmasıyla karşılaştım. Işığın azalması gerçekleştikten hemen sonra monitörü kapatıp açar açmaz sorun düzeldi. Ayrıca belirtmeliyim ki bu durum yaşandığında yaklaşık %15'lik kısmının dışında tüm ekranda da çok az (%5 diyebilirim) ışık azlaması var gibi hissediyorum.

Ancak, bu durum 4-5 saatlik kullanımda bir tekrarlanmaktadır ve rahatsız etmektedir. Sorunun kaynağını bulmak için nasıl bir yol izlemeliyim?

Şimdiden teşekkür ederim.

Dipnot: çekmiş olduğum fotoğraflar arasında durumu en net gösteren buydu.

Dosya Ekleri

• 20191201_155943.jpg
    20191201_155943.jpg
    666,8 KB · Görüntüleme: 39
LED ışıklardan birkaçı ölmek üzere olabilir, Garanti var ise garantiye gönderin.

@MayCrasH alıntı yapmış olduğunuz konuyu sayenizde inceledim. Açıkçası elimden böyle bir tamir gelmez. Yine de daha detaylı bir araştırma yapacağım.

@Shadow Ryzen kullanmış olduğum üçlü priz topraklamalı değil ancak onun bağlı olduğu priz topraklamalı. Sanırsam bu durum bahsetmiş olduğunuz statik birikmesine sebep olmaz. Bu konuda bir düşünceniz var mı?

@MayCrasH alıntı yapmış olduğunuz konuyu sayenizde inceledim. Açıkçası elimden böyle bir tamir gelmez. Yine de daha detaylı bir araştırma yapacağım.

@Shadow Ryzen kullanmış olduğum üçlü priz topraklamalı değil ancak onun bağlı olduğu priz topraklamalı. Sanırsam bu durum bahsetmiş olduğunuz statik birikmesine sebep olmaz. Bu konuda bir düşünceniz var mı?
Bir monitör özelliği de buna sebep olabilir. Son zamanlarda bir değişiklik yaptınız mı hiç?

Bir monitör özelliği de buna sebep olabilir. Son zamanlarda bir değişiklik yaptınız mı hiç?

Monitörle ilgili hiç değişiklik yapılmadı. Ayrıca belirtmem gerekir ki, bu sorunun yaşandığı ilk gün, bir kaç saat önce ekran kartından çok düşük desibelde de olsa ses gelmeye başlamıştı. Kontrol ettiğimde ses fandan geliyor gibiydi. (Sesi, fanların arasına saç vb bir şey girmiş gibi tanımlayabilirim) Bu sebeple de ekran kartının derecesine baktım çünkü 65 dereceyi geçmediği sürece fanlar hiç dönmezdi. O an farkettim ki fanlar 62-63 derecedeyken dönüyordu. Açıkcası bunu tam bir sorun olarak görmedim. Ve son olarak da o gün Win 10 güncellemesi hazır olduğu günmüş, sorunu yaşadıktan sonra bilgisayarı kapatınca güncelleme yapıldı ancak tabiki de sorun çözülmedi.

(Uzun cevap yazdığım için kusuruma bakmayın.)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı