Monitörün desteklediği Hertz'den fazla almak bir şeyi değiştirir mi?

İşletim sistemi
Windows 10

CevizliÜzüm

Hectopat
Daha fazla  
60 Hertz monitörüm var ve sistemi zorlamayan oyunlar oynuyorum. Daha yüksek FPS alabileceğim oyunlarda zaten monitör 60 Hertz olduğu için 60 FPS'e sabitleyip oynuyorum. Bunun iyi veya kötü etkisi var mıdır?

60 Hertz monitörüm var ve sistemi zorlamayan oyunlar oynuyorum. Daha yüksek FPS alabileceğim oyunlarda zaten monitör 60 Hertz olduğu için 60 FPS'e sabitleyip oynuyorum. Bunun iyi veya kötü etkisi var mıdır?
VSync ile sabitlendiğinde bazen takılmalar oluyor. Özellikle Metro 2033 Redux'da fark etmiştim. Yine de Dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız FPS sabitlemek bilgisayarın ısınmasının önüne geçebilir. Şahsen 60 Hz bir monitörüm var ise 100 FPS'e falan sabitliyorum. Rekabetçi oyunlarda 400'e sabitliyorum. Arkadaşın attığı konu gayet yararlı.

olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Veya oyun içinden mi değiştiriliyor?
Monitör modelinizi internette aratın, varsa monitör ayarlarından açmanız gerekiyordur. Sonra da ekran kartı programınızdan açmanız gerek. (AMD R200 serisi ve üzeri veya Nvidia ise GTX 1000 serisi ve üzeri olması lazım ekran kartının, altı desteklemiyor.)

Yeni konular

Geri
Yukarı