Monitörün Hz Değerini Gösteren Program

Tıbbiyeli

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Freesync monitörüm var Nvidia'nın yeni güncellemeyle getirdiği G-sync özelliğini kullanıyorum lakin oyun esnasında değişen Hz değerlerimi göremiyorum, monitörümün ayarlarına girdiğimde V.frequency kısmında Freesync yazıyor, oyun esnasında anlık olarak monitörün hz değerini yansıtan program mevcut mu acaba?

Monitörün Hz değeri siz ayarladıktan sonra değişmez. 144Hz ise 144, 75 veya 60 isede 60'tır 0.1 gibi küçük değişimler çok birşeyi değiştirmez. Hangisini seçerseniz onu kullanırsınız. Ancak oyun içerisindeki FPS'yi takip edebilirsiniz.

TestUFO: Refreshrate

Monitörün Hz değeri siz ayarladıktan sonra değişmez. 144Hz ise 144, 75 veya 60 isede 60'tır 0.1 gibi küçük değişimler çok birşeyi değiştirmez. Hangisini seçerseniz onu kullanırsınız. Ancak oyun içerisindeki FPS'yi takip edebilirsiniz.

TestUFO: Refreshrate

Hayır bu değişiyor çünkü bütün oyunlar 75 Hz çalışmıyor. Mesela benim monitörüm 75 Hz ve monitörün altındaki mod ayarlama kısmından çözünürlük ve hz değerleri görünüyor ordan bakıyorum GTA 5 oynarken 75 Hz gösteriyor NFS Hot Pursuit oynarken 60 Hz gösteriyor.

Arkadaş farklı şeyi soruyor. Anlık olarak Hz değerini merak ediyor ve benim bildiğim öyle bi program yok varsa ben de kullanmak istiyorum yeni güncellemeyi denedim ben de ve başarılı geldi ama garip şekilde görüntü de parıltılanmalar falan oluyor ani FPS değişimlerinde.

Sanırım sorum tam olarak anlaşılmamış şöyle diyeyim biliyorsunuz ki g-sync sayesinde oyun içerisinde ekranın hz değeri sürekli değişiyor, monitörüm 75 hz ancak g-sync'yi aktif ettiğimde sürekli değişken bir halde oluyor, ben de bunu görmek istiyorum çoğu monitörün ayarlarına girildiğinde anlık olarak oyun esnasında bu okunabiliyor, ancak benim monitörümün ayarlarına girildiğinde bunu göremiyorum sadece Freesync yazıyor, osd ayarlarına baktığımda ise buna dair bir şey göremiyorum malesef, o yüzden bir program sormuştum, monitörümün modeli AOC G2590VXQ 75 Hz modelidir bu AOC modellerinde sanırım hep bu şekilde:)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı