Monster Abra A5 V13.3 Alınır mı?

Çikolatadam

Hectopat
Arkadaşlar merhaba.
Bu notebook'u alacağım fakat içinde sadece 250GB SSD var depolama alanı olarak ve maalesef ki bütçem 5200. Bu notebook da 5200 TL tutuyor ama çok ısınıyor diyorlar doğru mu?
Ve ben de taşınılabilir 1 TB harddisk var. Oyunları bu belleğe yüklesem taktığım gibi oyunları oynayabilir miyim? Gelecekte sıkıntılar olur mu? 250 GB benim için baya az. Ona göre alacağım, min 600-700 GB alan gerekiyor ve çok ısınır mı?

Soğutucu olarak da önerilerinizi bekliyorum.
Max 250TL bütçem var soğutuculara.

IMG_1072.JPG

Arkadaşlar merhaba.
Bu notebook'u alacağım fakat içinde sadece 250GB SSD var depolama alanı olarak ve maalesef ki bütçem 5200. Bu notebook da 5200 TL tutuyor ama çok ısınıyor diyorlar doğru mu?
Ve ben de taşınılabilir 1 TB harddisk var. Oyunları bu belleğe yüklesem taktığım gibi oyunları oynayabilir miyim? Gelecekte sıkıntılar olur mu? 250 GB benim için baya az. Ona göre alacağım, min 600-700 GB alan gerekiyor ve çok ısınır mı?

Soğutucu olarak da önerilerinizi bekliyorum.
Max 250TL bütçem var soğutuculara.

Eki Görüntüle 353520

Aynı modelin 13.4 versiyonunu kullanıyorum. Öncelikle ısınma sorunu yok. İşlemcide yük altında 72 üstünü görmedim. GPU ise en fazla 84 dereceye çıkıyor. SSD si bana yeterli geliyor. Taşınabilir diskin USB 3.0 arabirimini kullanıyorsa açık dünya hariç (GTA 5,Witcher 3 gibi.) diğer oyunları rahat oynarsın. Soğutucu kullanmadığımdan bi öneride de bulunamayacağım.

Taşınabilir HDD 2.5'' ise içindeki diski çıkarıp dahili olarak da kullanabilmen mümkün teoride. 2.5'' boş disk yeri var sanırım bahsettiğin modelin. Harici HDD'nin içini aç bak, normal sata girişine sahip harici HDD çıkarsa içinden, bilgisayarına sürücü olarak takabilirsin direk.

Yaklaşık 4 aydır aktif şekilde kullanıyorum ve şiddetle tavsiye ederim, kesinlikle ısınma diye bir problem olmamaktadır. Zaten turbo fan özelliği var onu açtığın zaman hiç ısınmıyor tek oturuşta minimum 3 saat PUBG oynuyorum ve ısınmadan dolayı herhangi bir problem olmuyor. Ben dahil ailemde bu bilgisayardan 4 adet var ve hepimiz çok memnunuz. 250 TL soğutucuya vermek yerine SSD'yi yükselt ve taşınabilir HDD'yi laptopa tak, garanti durumunu etkilemiyor ve kutusundan gerekli aparatlar çıkıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Normalde Monster'in Abra A5 serisini önermiyordum 7.Nesil Abra A5'lerde sıkıntılar vardı. Çeşitli problemler falan şikayetleri okuyabilirsin. Fakat 8.Nesil ile bildiğin fark açmış çok da güzel ürünler RAM frekansı artmış, CPU ve Fan gelişmiş. Depolama sıkıntılı diyorsan 100TL daha verip V13.3.3 olana bakabilirsin. 480GB SSD mevcut. V13.3'ün incelemsini de bırakayım;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2 ay oldu ayni ben de tereddütlüydüm alirken ama diyorum ki iyi ki almisim. Isinma muhabbeti yalan dolan kardesim inanma. Ben turboyu acmadan oynuyorum maks 79, turboyu acarsam 72 sabitleniyor. Ayriyeten notebook sagutucusunu da acarsam harbiden 67 dercelerde sabit kaliyor. İslemci de 65 dereceyi gecmiyor. The Wicther'da ultra ayarlarda test ettim bu dediklerimi. Memnun kalmazsan zaten 15 gün icinde jelatinlerini sökme aldiginda git geri iade et.
Not: Harbiden iade aliyorlar arakadas iade etti 14. günde.

Ben monster kesinlikle tavsiye etmiyorum. Çok sorun çıkıyor hatta Recep Baltaş'ta bir konuda bahsetmişti tavsiye etmediğini parana yazık edersin alırsan.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı