Monster Abra A5 v13.4'e macOS kurulumu mümkün mü?

REXLEO

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Vizyoner
Monster Abra A5 v13.4'e macOS kurulumu mümkün mü? @claus @blackandyellow

Son düzenleyen: Moderatör:
Mümkün. Mojave veya Catalina deneyebilirsiniz. Kısmen bazı donanımlar uymayabilir. Kablosuz ağ ve harici GTX grafik devreye girmeyebilir gibi, gibi.

Bu söylediğiniz donanımlar uymadıktan sonra pek de bir anlamı olmuyor zaten. Hadi ekran kartı neyse de Wi-Fi'siz hiç olmaz.

Harici grafik kartı yerine mobil sistemlerde genelde dahili Intel HD/UHD grafik kartı devreye girebiliyor. USB ASUS nano N10 gibi çözümler işe yarayabilir.

Harici grafik kartı yerine mobil sistemlerde genelde dahili Intel HD/UHD grafik kartı devreye girebiliyor. USB ASUS nano N10 gibi çözümler işe yarayabilir.

Çok fazla kayıp veriyoruz(1050 Ti ve Wi-Fi). Sence kazanacaklarımıza değer mi ki?

Karar sizin. Zorla kurmanızı tavsiye etmiyoruz.
Sizcesini merak etmiştim. "Her şey beklenildiği gibi giderse işlemci, HDD, RAM, sistem kararlılığı vb. konularında gözle görülür bir kazanımın olur ama oyun performansında bir tık aşağıda olur bence değer veya değmez." Gibi bir yorum yaparsınız diye bekledim. Zorla tabii ki kurdurmuyorsunuz.

Oyun performansı olmaz sistemin. İşlemciye gömülü grafik birimi çalışmak zorunda kalır. Wi-Fi olmaz ethernet kullanırsınız.

Kısaca oyun oynayacaksanız yapmayın.
Teşekkürler dostum. Asıl olarak Photoshop, Illustrator, Corel vb. grafik programları ile iş yapıyorum. Keyfi olarak dönem dönem 1 oyun falan olur bilgisayarımda boş vakit değerlendiririm. Hackintosh'un sağlıklı kurulduğu bir bilgisayarda, bu programlar için güzel performans alabilir miyim diye merak etmiştim. Ama grafik programları da harici ekran kartını kullandığı için Windows'da kalmam daha iyi olur sanırım. Ayrıca macOS'da onboard ekran kartı daha performanslı çalışıyor diye duydum ama zannedersem 1050 Ti'ın yerini tutmaz.

Teşekkürler dostum. Asıl olarak Photoshop, Illustrator, Corel vb. grafik programları ile iş yapıyorum. Keyfi olarak dönem dönem 1 oyun falan olur bilgisayarımda boş vakit değerlendiririm. Hackintosh'un sağlıklı kurulduğu bir bilgisayarda, bu programlar için güzel performans alabilir miyim diye merak etmiştim. Ama grafik programları da harici ekran kartını kullandığı için Windows'da kalmam daha iyi olur sanırım. Ayrıca macOS'da onboard ekran kartı daha performanslı çalışıyor diye duydum ama zannedersem 1050 Ti'ın yerini tutmaz.
Aynen, eğer elinizde Radeon ekran kartlı bir makina olsaydı yapın diyecektim ama Nvidia GTX 1050 Ti olunca bence hiç girişmeyin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı