Monster Abra A5 v13 vs Monster Tulpar T5 v17.1

Yazın bu 3 model laptoptan birisini almayı planlıyorum. Ilk sorum işlemciyi yükseltmek için 400 TL fazladan para harcamaya değer mi? Ikinci sorum 1050 Ti'dan 1060'a geçmek için 1300 TL para vermeye değer mi? (Gelecek açısındanda önemli) üçüncü sorum ise aşağıda belirttiğim RAM modeli upgrade açısından sıkıntı çıkarır mı?

Not: alacağım modele 8GB RAM takviyesi (Kingston KVR26S19S8/8 8GB(1x8GB) DDR4 2666Mhz CL19 Notebook Ram - incehesap.com) ve 480GB veya 960 GB SSD upgrade yapılacaktır.

Bütçe:7000 TL

Başka istediğiniz bir bilgi varsa yazarım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yazın bu 3 model laptoptan birisini almayı planlıyorum. Ilk sorum işlemciyi yükseltmek için 400 TL fazladan para harcamaya değer mi? Ikinci sorum 1050 Ti'dan 1060'a geçmek için 1300 TL para vermeye değer mi? (Gelecek açısındanda önemli) üçüncü sorum ise aşağıda belirttiğim RAM modeli upgrade açısından sıkıntı çıkarır mı?

Not: alacağım modele 8GB RAM takviyesi (Kingston KVR26S19S8/8 8GB(1x8GB) DDR4 2666Mhz CL19 Notebook Ram - incehesap.com) ve 480GB veya 960 GB SSD upgrade yapılacaktır.

Bütçe:7000 TL

Başka istediğiniz bir bilgi varsa yazarım.
Şu devirden sonra GTX1060 ın altı Laptop alınmaz oyun için. Laptop yerine o paralara daha iyi masaüstü toplayabilirsiniz ama illa laptop olacak diyorsanız GTX1050 ve 1050ti den uzak durun. GTX1060 iki katı fazla performans verir. RAM konusuna gelince Ram tipi, Mhz, Voltaj, CL değerleri uyduktan sonra sıkıntı çıkarmaz.

RAM konusunda ben de dertliyim 8GB yetmiyor linkteki Kingston RAM i almayı planlıyorum deneyen var mı acaba. Ambalajı açınca iade olmuyormuş satıcı öyle söyledi ne yapsam bilemedim Makinenin içindeki Adata RAM Newegg den 369 liraya mal oluyor ama taksit imkanı kalmıyor onda da.

Monster Abra A5 v13 bu modellerde kronik olarak hoparlör ve kulaklık sorunu var. kulaklığı taktığında kulaklıktan ve hoparlörden de dikkatli dinlenildiğinde çalan ses dosyasını duyabiliyorsun
Hocam bende 3 haftadır 13.4 kullanıyorum ama bazen dediğiniz gibi hem kulaklıktan hem hoparlörden(çok az da olsa) ses geliyor bu kronik hatdan dolayı iade etme şansım olabilir mi?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı