Monster Tulpar T5 V17.1 Nasıldır?

• Konuyu başlatan TBG
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 13B

TBG

Hectopat
Bayadır araştırıyorum bütçeme uyan en iyi laptopun bu olduğuna karar verdim fakat internette ve Youtube'da tek bir tane bile inceleme yazısı veya videosu bulamadım. Kullanan arkadaşlar varsa farklı oyunlardaki FPS değerleri ve soğutma performansı açısından bilgilendirirlerse sevinirim.

Merak edenler için ürünün linki:
Tulpar T5 V17.1 15.6" Gaming Laptop

Yeni seri olduğu için inceleme bulamamanız normal. Fiyatına göre çok iyi bir PC, soğutması da bi' hayli güzel.

Monster diğer markalara göre daha iyi soğutuyor incelemelere baktığım kadarıyla. Msi iyi soğutuyor deniyor ancak 7 nesil işlemcilerde soğutması kötüydü 90'ı rahat geçiyordu.
Ben şahsen "Monster, MSI, Dell" markalarını önermekteyim.
EK 1: Showroom'da test ettim süper ötesi bir cihaz soğutması olsun performansı olsun fiyatına göre efsanevi.
Herhangi bir olumsuzluk gördün mü? Fan sesi örneğin.

Monster diğer markalara göre daha iyi soğutuyor incelemelere baktığım kadarıyla. Msi iyi soğutuyor deniyor ancak 7 nesil işlemcilerde soğutması kötüydü 90'ı rahat geçiyordu.

Herhangi bir olumsuzluk gördün mü? Fan sesi örneğin.
Monster tarafında Abra A5 v6.2 ve Abra A5 v9.2 serilerinde fan problemi var onun dışında zaten bir Gaming Laptop'un çıkarması gereken fan sesini çıkarıyor.

Bence gidip gorup test etmeden alma derim. Benimde monster anılarım oldu. O yüzden gidip stress testi yap, zorla tamam budur dedikten sonra almayı düşün. Sıcaklık olsun, her bilgisayar ısınır deme ben öyle aldım 98 derece 2.2 Ghz hızı görünce iade ettim. 3 fanlı güçlü soğutma denilen cihaz bu. Bikaç kuruş fazla olsun daha uzun süre kullanayım kafasındayım şuan. Ama T7 v10.1.1 almıştım, kalitesi gayet yerindeydi. Diğer modellerden farklıydı. Bu yeni modellerin soğutması msi tarzi 4 çıkış ve yeni işlemci şuan aynı stil msi kullanıyorum ısınmıyor.Gidip kendi gözünle incele en iyisi ...

Bence gidip gorup test etmeden alma derim. Benimde monster anılarım oldu. O yüzden gidip stress testi yap, zorla tamam budur dedikten sonra almayı düşün. Sıcaklık olsun, her bilgisayar ısınır deme ben öyle aldım 98 derece 2.2 Ghz hızı görünce iade ettim. 3 fanlı güçlü soğutma denilen cihaz bu. Bikaç kuruş fazla olsun daha uzun süre kullanayım kafasındayım şuan. Ama T7 v10.1.1 almıştım, kalitesi gayet yerindeydi. Diğer modellerden farklıydı. Bu yeni modellerin soğutması msi tarzi 4 çıkış ve yeni işlemci şuan aynı stil msi kullanıyorum ısınmıyor.Gidip kendi gözünle incele en iyisi ...

Evet sizin konunuzu okumuştum hatta ondan sonra Monster'a karşı olan düşüncelerim biraz değişti üstelik benim düşündüğüm model işlemci olarak da daha yüksek o yüzden ısınma olayı kafamı karıştırıyor. İzmir'e mağazası da açılmış zaten kesin karar verirsem dediğiniz gibi gidip incelemek en mantıklısı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı