Monster Abra A5 v15.2 laptop FPS düşüklüğü

İşletim sistemi
Windows 10

ssuatgun

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, Monster Abra A5 v15.2 laptopum var, geçtiğimiz sene bu vakitlerde alındı. 4 GB GTX 1650 ekran kartı, 16 GB RAM, i7 9.nesil işlemci özelliklerine sahip yani çoğu yeni nesil oyunları rahatlıkla oynatabilecek bir sisteme sahip. Ama RDR 2 ve AC Odyssey gibi oyunlarda 60 FPS geçemiyorum ki normal orta düzey değil minimum ayarlarda dahi gördüğüm Max ortalama FPS 50-55 oluyor. Bunun sebebi ne olabilir, nasıl bir çözümü vardır? Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, Monster Abra A5 v15.2 laptopum var, geçtiğimiz sene bu vakitlerde alındı. 4 GB GTX 1650 ekran kartı, 16 GB RAM, i7 9.nesil işlemci özelliklerine sahip yani çoğu yeni nesil oyunları rahatlıkla oynatabilecek bir sisteme sahip. Ama RDR 2 ve AC Odyssey gibi oyunlarda 60 FPS geçemiyorum ki normal orta düzey değil minimum ayarlarda dahi gördüğüm Max ortalama FPS 50-55 oluyor. Bunun sebebi ne olabilir, nasıl bir çözümü vardır? Yardımlarınızı bekliyorum.
Cihaz 1 yıllık laptop, 4GB vram ve ayrıca 1650. NORMAL

Oyun içi sıcaklık, ekran kartı ve işlemci kullanımı, RAM kullanımı gibi değerleri paylaşın bizimle. Monster laptopların ısıtması iyi değil. 95 hatta 100 dereceyi görebiliyor. Sıcaklıklardan kaynaklı bir performans sorunu olabilir. Pek anormal bir durum gibi gelmedi bana ama bir kontrol edelim belli olmaz.
Edit: İşlemci ve ekran kartının çalışma frekanslarını da ekleyin. MSI Afterburner kullanabilirsiniz bunun için.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
RDR 2'de çok yüksek FPS alacağını pek sanmıyorum.

Sadece normal olup olmadığını merak etmiştim, normalse çok büyük bi sıkıntı yok. 2 oyunda da 60 fps geçemeyince sistemde bir sıkıntı var sandım. Eyvallah agalar.

Geri
Yukarı