Monster Abra A5 v15.4 Açma Tuşuna Uzun Süreli Basınca Açılıyor

Normalde laptoplarda kapalı bilgisayarı açarken tuşa kısa bi basarsın hemen açılır. Benim laptobumda basıp hemen çekince açılmıyor 1-1.5 saniye falan basılı tutup çekiyorum öyle açılıyor. Umarım güzel anlatabilmişimdir. Bu olay aldığımdan beri var. Sizce bu bir sorun mudur? Bilgisayarım 6 aylık. Daha öncede açılış ekranında Monster logosunda takılma sorunu vardı. Teknik serviste SSD'nin arızalı oduğunu ileride BIOS'in SSD'yi hiç tanımayacağını söyleyip SSD'yi değiştirdiler ve o sorun çözüldü. Pc'de başka bi sıkıntı yok sadece bu aldığımdan beri kafamı kurcalıyor. Size bi danışayım dedim.
Açılışta vs hiç bi sıkıntı yok. Bilgsayar adı gibi canavar.Sadece 1 saniye kısa bi basılı tutup öyle çekiyorum elimi o zaman açılıyor.

Son düzenleme:
Bendeki ve çevremdeki tüm Monster cihazlar bu şekilde açılıyor. Endişe edecek bir şey yok.
Değerli cevabınız için çok teşekkür ederim. Sadece YouTube'da Monster ile alakalı videoları izlerken orda tuşa tık basınca açıldığını gördüm acaba bir sorun mu var diye kuşkulandım. Yoksa çok şükür bir şikayetim yok pc ile alakalı.

BIOS pili bitince yapıyor bunu. Kalitelisinden bir pil takın, yıllarca tek tıklamada açılır. 5 yıllık Monster kullanıcısı olarak söylüyorum bunu.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS pili bitince yapıyor bunu. Kalitelisinden bir pil takın, yıllarca tek tıklamada açılır. 5 yıllık Monster kullanıcısı olarak söylüyorum bunu.

Hocam BIOS pili bitmesi, pil takma falan hiçbir şey anlamadım. Çok cahil kaldım yanınızda. Hiç anlamam zaten bu teknik terimlerden. Satın aldım bilgisayarı kullanıyorum sadece😊. Dediğiniz işlemi yapmazsam ileride çok daha büyük sorunlar mı gelir PC'nin başına. Böyle kullanmaya devam etsem olmaz mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam BIOS pili bitmesi, pil takma falan hiçbir şey anlamadım. Çok cahil kaldım yanınızda. Hiç anlamam zaten bu teknik terimlerden. Satın aldım bilgisayarı kullanıyorum sadece😊. Dediğiniz işlemi yapmazsam ileride çok daha büyük sorunlar mı gelir Pc'nin başına. Böyle kullanmaya devam etsem olmaz mı?
Sıkıntı olacağını sanmam, saat pili gibi pil oluyor anakart üzerinde, onun bitmesi sonucunda ön bellek tutamıyor board ve geç tepki veriyor. Aynı durumu yıllar önce yaşadım, kaliteli bir pil aldım(duracell) 5-10 tl civarıydı, birdaha hiç yapmadı :)

BIOS pilinden olduğunu hiç sanmıyorum daha 6 aylık bilgisayar sonuçta. Sizdeki Monster clevo ise farklı olabilir. Son 3 yılda satılan cihazlar tongfang ürünleri.

BIOS pilinden olduğunu hiç sanmıyorum daha 6 aylık bilgisayar sonuçta. Sizdeki Monster clevo ise farklı olabilir. Son 3 yılda satılan cihazlar tongfang ürünleri.
Farklı versiyonlarını kullandım hocam. Monster'ın kullandığı bios pilleri çok zayıf. İnanın bana bios pilinden, değiştirin sonucu anında göreceksiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı