Monster Abra A5 v15.4 alınır mı?

Gfbasar

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Sigortacı
Arkadaşlar merhaba.

Aşağıdaki linkte Monster Abra A5 v15.4 Gaming laptop alacağım da, önerir misiniz?
Bir de özelleştirden 16 (1x16) RAM taktıracağım.

Kullanıcıların değerli yorumları da çok önemli benim için. Bu bilgisayarı iş ve evde oyun oynamak için kullanacağım. Mesleğim sigortacılık internet üzerinden sistemlere giril yapıp iş yapıyorum o yüzden özellikleri çok önemli değil ama oyun için özellikli bir şey almak istiyorum.

Link: Abra A5 V15.4.1 15,6" Gaming Laptop | Monster Notebook

İnce bir detay var dostum, sol tarafta usb 2.0 var ve eğer sağlak isen mouseni oraya takacaksın ve usb 3.0a göre daha yavaş aktarım hızı var. Ve sol tarafta sadece bir giriş olması bana biraz saçma geliyor.

5 aydır Monster kullanıyorum. Oynadığım oyunları sıralayamam, o kadar çok. Hepsi de yüksek ayarlaydaydı ve hiçbir sorun yaşamadım. Monster almadan önce deneyimlerini sorduğum 4 kişinin 4ü de Abra kullanıcısıydı, memnundu. Bende memnunum.

Müşteri hizmetlerinin ilişkisi güzel ve hızlı.

Ayrıca Ram’i 2x8 yapmanı, Dual kullanmanı öneririm. Oyunlarda daha iyi performans gösterir. YouTube’dan bu konu hakkında bilgi edinebilirsin.

Bu cihazın işlemcisi gayet iyi, ekran kartın son 5 yılda piyasada belkide en çok kullanılan kart. Panelini ise gözümle gördüm ve test ettim, gayet canlı ve güzel renklere sahip.

En az 8-10 kişinin görüşünü almanı ve kendine göre yorumlamanı tavsiye ederim.

Ben de A5 V15.2.1 aldım ve 3 ay oldu ve mobil olmasına rağmen çoğu oyunu kaldırıyor. Tek sıkıntısı ısınması, şuan Forum da geziyorum çünkü İşlemci 87 ve Ekran kartım 80 dereceye çıktı 😅. Termal macun satın aldım ve onu kullanacağım bunun için.

5 Aydır Monster kullanıyorum. Oynadığım oyunları sıralayamam, o kadar çok. Hepsi de yüksek ayarlaydaydı ve hiçbir sorun yaşamadım. Monster almadan önce deneyimlerini sorduğum 4 kişinin 4Ü de Abra kullanıcısıydı, memnundu. Bende memnunum.

Müşteri hizmetlerinin ilişkisi güzel ve hızlı.

Ayrıca RAM’i 2x8 yapmanı, Dual kullanmanı öneririm. Oyunlarda daha iyi performans gösterir. YouTube’dan bu konu hakkında bilgi edinebilirsin.

Bu cihazın işlemcisi gayet iyi, ekran kartın son 5 yılda piyasada belki de en çok kullanılan kart. Panelini ise gözümle gördüm ve test ettim, gayet canlı ve güzel renklere sahip.

En az 8-10 kişinin görüşünü almanı ve kendine göre yorumlamanı tavsiye ederim.

RAM'i 8x2 ile dIREKT1x16 arasındaki fark ne oluyor. Aynı şey değil anladığım kadarıyla.

Evet cihazın kullanıcıları hep iyi yorum yapıyor ama sadece fanın sesli çalışmasından şikayetçiler sende var mı bu sorun?

Ekran kartını da 1650 GTX öneren de var hangisi daha iyi olur sence.
İnce bir detay var dostum, sol tarafta usb 2.0 var ve eğer sağlak isen mouseni oraya takacaksın ve usb 3.0a göre daha yavaş aktarım hızı var. Ve sol tarafta sadece bir giriş olması bana biraz saçma geliyor.
Doğru bir tespit ama monster modellerinde hep 2.0 yazıyor yada ben mi göremedim bilmiyorum özelleştirden de değiştiremiyorsun.

RAM'i 8x2 ile dIREKT1x16 arasındaki fark ne oluyor. Aynı şey değil anladığım kadarıyla.

Evet cihazın kullanıcıları hep iyi yorum yapıyor ama sadece fanın sesli çalışmasından şikayetçiler sende var mı bu sorun?

Ekran kartını da 1650 GTX öneren de var hangisi daha iyi olur sence.

Doğru bir tespit ama monster modellerinde hep 2.0 yazıyor yada ben mi göremedim bilmiyorum özelleştirden de değiştiremiyorsun.

Ekran kartı 1650GTX benim ki, keşke 1660Ti'li bişey alsaydım diyorum çünkü sanırım 1050Ti'den biraz güçlü 1650GTX, mobil olduğu için.

Ben de A5 V15.2.1 aldım ve 3 ay oldu ve mobil olmasına rağmen çoğu oyunu kaldırıyor. Tek sıkıntısı ısınması, şuan Forum da geziyorum çünkü İşlemci 87 ve Ekran kartım 80 dereceye çıktı 😅. Termal macun satın aldım ve onu kullanacağım bunun için.
Fan sorununu çoğu forumdan görüyorum beni de o korkutuyor aslında soğutucu falan alsam altına etkisi olur mu macun yerine.

Fan sorununu çoğu forumdan görüyorum beni de o korkutuyor aslında soğutucu falan alsam altına etkisi olur mu macun yerine.
Açıkcası, Turbo modda cidden sesi çok fazla bir bilgisayar için ama açmazsan çok ısınıyor 95 dereceleri falan gördüm açmadığımda ki zaten elin falan yanmaya başlıyo klavyeden, çünkü ısı laptop'un altına değil direk klavye'ye doğru çıkıyo. Yani soğutucu alsan o kadar etki etmez diye tahmin ediyorum öte yandan macun daha sağlıklı durdu bana...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı