Monster Abra A5 v15.4 ısınma sorunu ve soğutucu önerisi

Monster Abra A5 v15.4 model bilgisayarımla 8. ayımdayım. GTA 4 vs. oynarken klavyede parmağımı acıtacak kadar ısınıyor PC. Az önce elimi bilgisayarın altında götürdüm, resmen parmağım yandı. Şu an hala hafiften sızlamaya devam ediyor. Pc'yi çok serin bir yerde ve kitapla yükseltip fanın ekstra hava almasını sağladığım halde böyle. PC'nin tasarımını bilen vardır. İki yanında fan var sadece. Fanın üflediği yerler gerçekten soğuk ama fanın olmadığı ya da üflemediği orta taraf gerçekten sıcak. Bu durumda bir tane notebook soğutucu alınır mı? Soğutucu almak istiyorum ancak bu konuda hiçbir bilgi ve fikrim yok. Ne almalıyım, alırsam nasıl kullanacağım gibi.

Not: Bütçe 200 TL'ye kadar çıkabilirim.

Son düzenleme:
RAM'i çiftle termal macun değişimi yap.
Bunlar çok aşırı bilgi isteyen işlemler galiba. Evde kendim yapmaya kalksam pc'yi mahvederim. Bu dönemde kime yaptırırım onu bile bilmiyorum. O halde artık oyun oynamayacağım demek ki:) Cevabınız için çok teşekkür ederim.
Bir de şubat ayında genel bakımını yaptırmıştım bu ısınma olayını belirtip. Bir sorun yok demişlerdi. Termal macun bu kadar çabuk bozulan bir şey mi ki?

Son düzenleme:
İşlemcine undervolt işlemi uygula :) Biraz fark edecektir
Çok teşekkür ederim cevabınız için.
Konu soğutucu işe beraber şimdilik çözüme kavuşmuştur. İnşallah ileride sorun olmaz.
Soğutucum şu:

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı