Monster Abra A5 v16.3 Nasıldır?

LockNLoad

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar programcısı
Herkese selam, öncelikle forumda bu modelle veya benzer modellerle ilgili çoğu konuyu okudum fakat benim danışmak istediğim nokta biraz farklı.
Şu anlık yeterli bir masaüstü sistemim var fakat okul dolayısıyla lazım olan programları kullanabileceğim ara sırada oyun oynamak istediğimde beni üzmeyecek bir laptop almayı planlıyorum.
3 aydır fiyatları takip ediyorum, normalde 1050 Ti 8.nesil işlemcili modeli almayı düşünüyordum fakat yeni ekran kartları çıkacağı için indirime girer diyerekten bekledim ve indirime girmeden stokları bitti :D Şimdi Abra A5 v16.3 (9750h ve 1650 olan modeli) almayı düşünüyorum. Size sormak istediğim şey Monster'ın daha önceden bayram veya karne indirimi tarzı indirimleri oluyordu ama dolar kuru da malum, sizce böyle bir indirim beklemeli miyim yoksa fiyatlar daha fazla bile artabilir daha da riske atmadan al mı dersiniz?

Model olarak çok araştırdım bu fiyata alınabilecek Dell veya Acer gördüm ama ne kasalarını ne de soğutmalarını beğenmedim, bütçeyi artıracak olsam mutlaka Dell alienware falan alırdım ama malum öğrenciyiz :D
Yorumlarınızı bekliyorum, iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben yaklaşık 1 hafta önce aldım bu modeli çok memnunum tavsiye ederim. Çerçevelerin inceliğine bakar mısın

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 345
Ben yaklaşık 1 hafta önce aldım bu modeli çok memnunum tavsiye ederim. Çerçevelerin inceliğine bakar mısın
Işık sızması varmı test ettiniz mi?
Bir de ne kadar ses yapıyor fanlar oyunda felan değilken?
Oynadığınız oyunlardaki fps değerlerini de paylaşırsanız sevinirim karşılaştırma yapabiliriz biz de böylece.

Işık sızması varmı test ettiniz mi?
Bir de ne kadar ses yapıyor fanlar oyunda felan değilken?
Oynadığınız oyunlardaki fps değerlerini de paylaşırsanız sevinirim karşılaştırma yapabiliriz biz de böylece.
Işık sızmasına baktım var gibi sanırım tam anlayamadım
Oyunlara girince fan hızlanıyor ses yapıyor ama rahatsız etmiyor genellikle kulaklıkla oynuyorum zaten onun dışında internette veya photoshop, after gibi programlarda fan sakin çalışıyor. Zaten fan modları var sessiz-performans-eğlence şeklinde sessize alınca fan ses yapmıyor. Sessiz modda 3 saat oyun oynadığımda işlemci 77 ekran kartı 69 a çıktı performans modunda oynadığımda 70 e 60 şeklinde oldu. Fps değerlerini biryere not etmedim ama şimdiye kadar üzmedi beni gayet akıcı ve kaliteler hep yüksek. Apexte 125 üzeri alıyorum cs de 150 üzeri falan. Fps degerlerine toplu bakabilceğim bi yer varsa söylersin bakıp atarım buraya.
Ben Monster önermiyorum. Asus gibi markalara yönelsen daha iyi olur.
Neden?

Hocam aynı parçalara sahip bir model daha koydular sadece kasa tasarımı farklı ve 4 ızgara yerine 2 ızgarası var fiyatı 100 tl daha uygun, sorun benim için fiyat değil ama açıkçası yeşil çizgili kasayı pek beğenmedim sizce hangisini almalıyım?
Ben Monster önermiyorum. Asus gibi markalara yönelsen daha iyi olur.
Asusun bu fiyattaki kasaları giriş seviye, dediğim gibi bütçem olsa rog serisinden bir şey alabilirim ama giriş seviyesi kasaları bana çok ucuzluk hissi verdi gidip yakından inceledim içime sinmedi aynı fiyata bu özelliklerde bir model de bulamadım zaten, asus modelleri hala 8.nesil işlemci ile satılıyor.

Bence kaliteli değil, her şey donanım değildir.
Her şey donanım değil bunu kabul ediyorum, ama giriş seviyesi tüm kasalar aynı kalitede gördüğüm kadarıyla en azından bir sıralama yaparsam monster(abra)>=acer(nitro)>asus(tuf)>dell(g3) bu benim şahsi görüşüm tüm kasaları kendim yakından inceledim. Ayrıca monster kasalarını clevodan alıyor ve araştırmama göre kasa kaliteleri çok da kötü değil.
Detay vermem gerekirse dell g3 klavyeye hafif sert basışınızda bile içine çöküyor, o kadar vasat.Acer nitro serisini çift fanın soğutma çubuklarıyla tek ızgaraya bağlanması yüzünden beğenmedim. Asus tuf serisinin bir dezavantajını görmedim fakat kasasının monster giriş seviyesinden iyi olduğunu da söyleyemem, bu durumda donanımı da işin içine aldığımızda monster benim için ağır bastı. Burda attığım modeli bu akşam sipariş verdim, tek endişem menteşe kısımları. Umarım bir sorun yaşamam, sorusu olan varsa bu başlık altında cevaplayabilirim elime ulaştıktan sonra.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monster laptopların performansları iyidir ama laptoplarının altı kapalıdır ve bu da laptopın belirli küçük dar boşluklardan hava alması zorunda bırakıyor. MSİ ve Asus modellere bakın youtube'tan bir kaç inceleme izleyipte altında çizgili delikler varsa soğutma bakımından sıkıntı çıkartmıycaktırdır.

391459

Hocam kapalıdan tam olarak neyi kastettiğinizi anlayamadım ama bahsettiğiniz bu tarz deliklerse monster'da da var, bir de bu model 2 yan 2 arka olmak üzere 4 ızgaralı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı