Monster Abra A5 v16.3 Nasıldır?

Dell G3'ü neden beğenmedin ? İllede Monster diyorsan, bence 17 inç almalısın.
Dell g3'ün kasası çok kalitesiz klavyesinde yazı yazarken kasası içine göçüyor.
Ev dışında kullanıcağım için 15.6 inç daha kullanışlı olur diye düşünüyorum.

Ben yaklaşık 1 hafta önce aldım bu modeli çok memnunum tavsiye ederim. Çerçevelerin inceliğine bakar mısın
Hocam bir şey sormak istiyorum, bende cihaz şarjdayken güç tuşuna bir kez basmam ile açılıyo ama şarjda değilken basılı tutmam gerekiyo sizde de öyle mi acaba hani çocuk kilidi var deniyor ama şarjdayken neden direkt açılıyor anlamadım.

Neden önerilmediğini kısa bir araştırma ve değerlerndirme ile anlayabilirsin. MSI yeni nesil GPU'lu sistemleri yakında piyasa verecektir diye tahmin ediyorum.
Bu fiyat bandında iyi yok. Hatta Monster'ın ekranları bir tık daha iyi. :)

Konuya sonradan bakanlara referans olması için yazıyorum :) :

Normalde G3 15 ile Monster Abra arasında gidip geliyordum.

Dell G3 15'i mağazada deneme fırsatım oldu ve gördüğüm şey hayal kırıklığından başka bir şey değildi. Cidden çok kalitesiz bir kasası var, çok çok kolay bükülüyor. Klavyesi iyi değil, üstelik normalden fazla içeri göçüyor.

ASUS laptoplar da rezaletten başka bir şey değil, maalesef.

Lenovo'lar nispeten daha iyi gibi. Fakat onlarında soğutmaları küçük ve yükseltme seçenekleri kısıtlı.

Kısaca, bu fiyat bandında ASUS veya Dell almaktansa, Lenovo ya da Monster almak daha mantıklı olur.

MSI'ın ise güzel ürünleri var. Ama pahalı maalesef...

----------

Ama bana sorsanız, Monster alır mısın diye, şahsen kuşkuyla yaklaşırdım. Bu fiyat bandında "Gaming" etiketli çoğu laptobun kasa kalitesi kötü ve ekranları IPS olmasında rağmen ancak %60 civarında sRGB, %50 civarında Adobe RGB verebiliyor.

Dolayısıyla, sadece bir masaya koyup, oyun oynamak amacıyla alınabilir ürünler.

Aktif olarak taşıyacaksanız, mobilite - ekran ve sağlamlık önemliyse çok yaklaşılmamalı. :)

Bence her şey fiyat değil. Ucuz olsun iyi olsun düşüncesiyle laptop alınırsa uzun vadede bence sağlıklı olmuyor ve problem çıkartıyor. Ama isteyen istediğini alabilir. En fazla sürekli problem yaşar 😉

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence herşey fiyat değil. Ucuz olsun iyi olsun düşüncesiyle laptop alınırsa uzun vadede bence sağlıklı olmuyor ve problem çıkartıyor. Ama isteyen istediğini alabilir. En fazla sürekli problem yaşar 😉
İşte ben de tam bu sebeple oyun laptobu almaktan vazgeçtim. :)

Ben sadece elde olan bütçeyle yapılan değerlendirmelerden bahsettim.

Yoksa 5.000 - 8.000 TL bandındaki "Gamer" laptoplar tam bir facia...

Kasa desen kasa değil, ekran ekran değil... Sağlamlık sıfır. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı