Monster Abra A5 V16.6.3 FPS düşüklüğü

yukleniyor

Centipat
Daha fazla  
Monster Abra A5 V16.6.3 Intel Core i5 10200H, 8 GB, 512 GB SSD, GTX1650 Ti özelliklerine sahip cihazı 2 gün evvel satın aldım. Bütün güncelleştirmeleri yapıldı. Driverleri kuruldu. Ve maalesef oyunlarda düşük FPS görüyorum. World of Tanks, Bannerlord, Dying Light, Tom Clancy's Rainbow Six: Siege gibi oyunlarda denedim. CPU ve GPU kullanımı %50'den yukarıya geçmiyor. V-Sync kapalı durumda. Güç ayarları yüksek performans olarak seçili. Çözüm bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam FPS değerlerini vermeden nasıl yorum yapalım?
Rainbowda videolarda 180 FPS kadar aldığını görüyorum. Bendeki cihaz 100 fpsden yukarıya çıkmıyor.
Isınma yoksa büyük ihtimalle tek kanal RAM kaynaklı olduğunu düşünüyorum.
Isınma yok sıcaklık değerleri 60 dan yukarıyı görmüyor. Sıfır bir cihaz ram arızası olursa komik olur bence. Yarın monster tarafıyla görüşüp bir bakacağım.

Isınma yok sıcaklık değerleri 60'dan yukarıyı görmüyor. Sıfır bir cihaz RAM arızası olursa komik olur bence. Yarın Monster tarafıyla görüşüp bir bakacağım.
Tek kanal RAM dediğim şey RAM arızası değil hocam. Cihazınızda MUX yok, MUX olmayan cihazlarda genelde çift kanal RAM yapılarak çakma MUX elde etmiş oluyoruz. Nedir bu MUX? Cevabı aşağıda.
Bu ikisini okuduktan sonra aklınızda bir soru olursa oradan ya da buradan sorabilirsiniz, elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız :)

Bir de cihazı ne kadara aldınız? Yanlış anlamayın lütfen, kronik sıkıntıları olabilen bir cihaz. Bütçeniz dahilinde daha iyilerini önerebiliriz belki :)

Tek kanal RAM dediğim şey RAM arızası değil hocam. Cihazınızda MUX yok, MUX olmayan cihazlarda genelde çift kanal RAM yapılarak çakma MUX elde etmiş oluyoruz. Nedir bu MUX? Cevabı aşağıda.
Bu ikisini okuduktan sonra aklınızda bir soru olursa oradan ya da buradan sorabilirsiniz, elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız :)

Bir de cihazı ne kadara aldınız? Yanlış anlamayın lütfen, kronik sıkıntıları olabilen bir cihaz. Bütçeniz dahilinde daha iyilerini önerebiliriz belki :)
7500 TL'ye almıştım.

7500 TL'ye almıştım.
Bu ve 8GB RAM daha iyi olur.
https://www.hepsiburada.com/lenovo-...mSTQdwoclLljL3zqksakR-C5Y_IIskZ0aAtyUEALw_wcB Bütçe çok artarsa bu da güzeldir ama buna da 8 GB daha RAM lazım. Daha başka öneriler de gelebileceği için maksimum bütçenizi belirterek yeni konu açmanız daha sağlıklı olacaktır :)

Bu ve 8GB RAM daha iyi olur.
https://www.hepsiburada.com/lenovo-...mSTQdwoclLljL3zqksakR-C5Y_IIskZ0aAtyUEALw_wcB Bütçe çok artarsa bu da güzeldir ama buna da 8 GB daha RAM lazım. Daha başka öneriler de gelebileceği için maksimum bütçenizi belirterek yeni konu açmanız daha sağlıklı olacaktır :)
Peki elimdeki cihaza 8 GB ram ilavesi yapsam durumda değişiklik olur mu ? Acer alıp ekran kartını 1650 ye düşürmek istemiyorum aslında.

Peki elimdeki cihaza 8 GB ram ilavesi yapsam durumda değişiklik olur mu? Acer alıp ekran kartını 1650 ye düşürmek istemiyorum aslında.
Hocam, büyük ihtimalle olacaktır. Zaten internetten her ne alırsak alalım 15 gün içinde istisnalar dışında koşulsuz iade edebiliyoruz diye biliyorum. Sizin de araştırmanız daha sağlıklı olacaktır. RAM önerisi için yeni konu açmanız daha güzel olabilir.

Hocam, büyük ihtimalle olacaktır. Zaten internetten her ne alırsak alalım 15 gün içinde istisnalar dışında koşulsuz iade edebiliyoruz diye biliyorum. Sizin de araştırmanız daha sağlıklı olacaktır. RAM önerisi için yeni konu açmanız daha güzel olabilir.
Casper Excalibur G770.1030-bdj0x Intel 10.nesil I5-10300h 16gb Ram 240gb Ssd 4gb Gtx1650ti Dos Fiyatı, Yorumları - Trendyol bu cihaz hakkında ne diyorsun peki onu da sorayım sana başka da sorum yok hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı