Monster Abra A5 v16.7 15.6 laptoptan fan sesi çok çıkıyor

Daha fazla  
Monster Abra A5 v16.7 15.6 modeline sahibim ve ağır oyun(FIFA 23, spider-Remastered) oynarken çok fan sesi çıkıyor PC ısınmıyor dokununca ısıyı fark etmiyorum bile ama çok fan sesi çıkması ömrü kısaltır mı veya zarar verir mi diye merak ettim. Sağ olun.

Monster Abra A5 v16.7 15.6 modeline sahibim ve ağır oyun(FIFA 23, spider-Remastered) oynarken çok fan sesi çıkıyor PC ısınmıyor dokununca ısıyı fark etmiyorum bile ama çok fan sesi çıkması ömrü kısaltır mı veya zarar verir mi diye merak ettim. Sağ olun.
Fan sesinin çok çıkması oyuncu laptoplarının çoğunda var. Hani bir çok laptop geçti elime, inanmazsınız şu an kullandığım fason ürün bu global diyebileceğimiz HP Omen 15 gibi modellerden daha az fan sesi ile çalıştığını düşünüyorum ağır yükte ama Monster hiç kullanmadım onu da söylemem gerekiyor. Boşta ise global markalar çok daha avantajlı ve Monster'da da slient mod var sanırım ama benim fason ürünümde mesela yok. Kafasına göre istediğin modu seç otomatik fan ayarı benimkisi. "Ömrünü kısaltır mı ?" Sorusu ise çok uçlu bir soru yani hem evet hem hayır. Sonuçta bu laptopu oyun için aldınız yani kullanmayacaksanız ömrü kısalıyor diye almanın en anlamı var ? Fanların orada ısıyı atmaya çalışmasında bir problem yok yani zarar vermez. Lakin ömrü tabii ki az rpmde çalışanlara göre daha kısa olabilir.

Fanların ağır oyunlarda kuvvetli dönmesi gerçekten iyi bir şey bu arada zira 80 90 derece sıcağı eğer kasa dışarı atmasa o fanlar aracılığıyla, resmen patlar. 😊
Fanlar ne kadar fazla devir daim yaparsa güzel bir sistem ile o kadar sağlıklı bir soğutma olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı